RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Sığacık'ta at çek ağzı kırmızı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9183)

ejder_balikci 16-05-2011 20:04

Sığacık'ta at çek ağzı kırmızı

Selam arkadaşlar. Denizlerimizin boş olduğu bu günlerde dün benim 61 metredeki mercan topuğunu bi ziyaret edeyim dedim. öğleden sonra saat 4 sularında demir attım yaklaşık bir saat kadar bekledim canlı yok sanki aşşağıda. sitemize yeni üye olan (sığacıklı) yani arkadaşım tolga tufan organizasyon günü bana üç dört tane koordinat vermişti. gps yi açtım bi tanesinin uzaklığı benim bulunduğum noktadan 2200 metre uzaklıktaydı vira çapa dogru dümeni oraya çevirdim. Yolu tam yarıladım radarda sanki bir kayalığın ucundan geçiyormuş gibi inişli çıkışlı birşeyler belirdi ekranda. Gideceğim yere vardım ama ee altta bi kayalık yook:D nasıl olsa dedim gelirken birşey gördüm ya orayı bir kontrol edeyim dedim anında geri dönüş gps den geldiğim yerin izinin üstünden tam oraya gelince bir sağ yaptım 59 dan 55 e çıkan bi taş:D Atttım çapayı aman allahım ekranda kupes kaynıyo eyvay dedim içimden bi kova kupes yaparım artık. İndirdim oltaları aşşağı ben böyle şey görmedim kupese fırsat bırakmıyorlar 2 tane ağzı kırmızı bi daha 3, 2, 3 Kurşun dibe değer deymez daha makinayı kapatır kapatmaz biniyolar üstüne:D Denizde balığın zayıf olduğunu bildiğim için evde 250 gr kadar kabuklu çimçim vardı sadece onu alıp gitmiştim harç bitti yapı paydos oldu anlayacağınız o kadar balığı istemeyerekte olsa bırakıp kaçtım. Sonuç bir saat içinde 55 adet her biri ikişeryüz gr ağzı kırmızı. balıkları dün yani pazar günü yakaladım ama annemin fotoğraf işinden haberi olmadığı için balıkları difrize atmış. çıkardığımda buzları çözülünce fotoyu koycam:D. Hepinize sağlık sıhat ve bol balıklı günler diliyor saygılar sunuyorum.

Hasan BALIKÇI 16-05-2011 20:35

:D:D:D:D
afiyet olsun dicem ama balıkları göreyim:D:D:D:D:D:Dkim yalan söylüyor :D:D:D:D:D:D:D:D

Anıl ÜNALAN 17-05-2011 01:45

Ağzı kırmızı sanırım Erkek mercan dediğimiz mercan oluyor Mustafa abi :) 200er gram gerçekten güzel bir boyut.
Devamını diliyorum :)
Rastgelsin..

Necati ARAT 17-05-2011 07:08

Mustafa konu anlatım itibari ile harika ..
Sanki yanımdasın bunları ağzından işitir gibiyim..
Maranın kordinatı sağlamda değil mi..
Bakarsın bir baskın çekerim sana..

Peylaşım için teşekkürler kardeşim..

Balikci Alp 17-05-2011 07:44

Sevgili Mustafa iştahımı kabarttın vallahi. Çok tebrik ediyorum. Ne de keyiflidir şimdi o balığı çekmek. Fotografları dört gözle bekliyorum... hatta fotograflardan vazgectim en kısa zamanda birlikte gidelim beraber fotograflayalım :)
Sevgiler

CEMAKO 17-05-2011 07:53

Maşallah Mustafa kardeşim bizim oralarda balığı kırmışsın o kadar gelip gidiyorum safarihisar'a seninle görüşmek bir türlü nasip olmadı İnşallah Yüzyüze görüşüp tanışmak nasib olur.

Tekrar tabrik ederim

Rastgele

muhabbetci 17-05-2011 11:48

Şansın daha bol olsun kaptan.Afiyet olsun.

Raif Yelkenci 17-05-2011 18:54

Mustafa tebrikler nede güzel anlatmışsın bayıldım merakla resimleri bekliyoruz eline sağlık.

oscar kaptan 17-05-2011 19:11

Anlatım süper. 250 gr. çimçim ile bu kadar balık baya karlı bir av. İnşallah daha iyileri denk gelir,
oltan keskin olur.

kaptankarabulut 17-05-2011 20:22

Yeğeeen, yine karıştırdın ortalığı,amaaaa,resim yok dünyada inanmam git tekrar tut resimle inanayım kandırma bizi..:D :D :D

Şaka bir yana afiyet bal şeker olsun ama sen ağlatıyorsun be çocuğum.:D :D :D

Saat 06:51.