RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Alanyada jig (jigging) (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9276)

erkepli 06-06-2011 12:23

Alanyada jig (jigging)

Merhaba dostlar geçtiğimiz pazartesi telefonla bir arkadaş beni aradı ve Alanya ya gelirsek bizi balıga yani jig e götürüp götüremeyecegimi sordu.İnternetten bulmuş, tabiki dedim ben olayı profosyenel olarak yaptıgımı söyledim şartlarımızı konuştuk dün pazar sabahı Alanya girişinde karşıladım onları.Jig takımları olmadıgını daha öncedende söyledikleri için malzemeleride hazılamıştım sabah 6 da yola koyulduk.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Bildigim bütün avlakları yokluyorduk,arkadaşlar daha önce jig yapmadıkları için ve yol yorgunluguda olunca çabuk yoruldular.
Birkaç noktada güzel balık sinyalleri aldık ama olmadı,daha önce hiç gitmadiğim bir mera buldum harika bir zemin vardı.Buradan çok umutluyum hemen bir deneyelim dedimfakat Kerem arkadaşımız ben çok yoruldum abi sen at ben biraz uzanacagım dedi.Tahmin edersinizki benimde canıma minnet oldu henüz jig tabana degmiştiki balık bindi üzerine,Kerem kardeşimin acemiliğinide düşünerek 7-8 mt yukarı alııp kamışı balık olduğunu söylemeden verdim sevinci herşeye degerdi.Yorgun olduklarını birde geri dönüş yorgunlugu olacagını söylediler geri döndük.onlar güzel bir balık bende harika bir mera bulmanın mutluluguyla döndük.

Hepinize sevdiklerinizle saglıklı günler dilerim.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Necati ARAT 06-06-2011 12:48

Remzi abi kutlarım Senin gibi bir usta ile Jig yapmak büyük bir zevk olmalı..
Keşke bu tadı bizlerde alabilsek..
Kim bilir belli mi olur bir gün beraber av yapmak nasip olur..
Paylaşım için teşekkürler..
Emeğine sağlık..

ustam18 06-06-2011 14:21

Remzi Kardeş paylaşımın için teşekkür,balık için tebrikler.Rastgele.

Halil İplikçi 06-06-2011 17:12

paylaşıma teşekkürler umarım yeni kerterizinden daha paylaşım yaparsın bekliyoruz

Kamil ESEN 06-06-2011 18:51

Üstad,çok güzel bir av yaptığınıza eminim.Hele o balık yukarı gelirken,adrenalin tavan yapmıştır.Paylaşıma teşekkürler,rastgelsin..

yenal45 06-06-2011 19:03

remzi abi maşallah güzel birgünü güzel geçirmek buna denir er halde tebrik ederim nice balıklar oltana gelmesi dileğimle rastgelsin

kaptankarabulut 06-06-2011 21:25

Remzi kardeşim öncelikle şunu belirteyim,teknen halı saha gibi olmuş güle güle kullan.ve güle güle kirlen diyelim.İşte jig böyle bir şey olmalı avlak avlak gezersin nihayetinde kuzuyu tekneye koyarsın. :D :D :D

Paylaşım için teşekkürler Remzi kardeşim.İnşallah bir gün olurda yolumuz düşer senin oralara..:D:D

Ahmet TARİH 07-06-2011 06:43

- Remzi abi seni ayakta alkışlıyorum.:helal::helal::helal::helal:
- Birgün bizede böyle trofeler nasip olursa herhalde fotoğraf çekerken havada uçuyor olacağım. :dans::dans::dans::dans:

Ellerine sağlık...

erkepli 07-06-2011 09:06

Alıntı:

Necati ARAT tafarından gönderildi (Mesaj 108132)
Remzi abi kutlarım Senin gibi bir usta ile Jig yapmak büyük bir zevk olmalı..
Keşke bu tadı bizlerde alabilsek..
Kim bilir belli mi olur bir gün beraber av yapmak nasip olur..
Paylaşım için teşekkürler..
Emeğine sağlık..

Sana sözüm var biliyorsun her zaman beklerim.

erkepli 07-06-2011 09:08

Alıntı:

jeosee tafarından gönderildi (Mesaj 108174)
- Remzi abi seni ayakta alkışlıyorum.:helal::helal::helal::helal:
- Birgün bizede böyle trofeler nasip olursa herhalde fotoğraf çekerken havada uçuyor olacağım. :dans::dans::dans::dans:

Ellerine sağlık...

Ahmet kardeşim birgün yolun Alanyaya düşüerse güzel bir trofe alman için tüm olanakları seferber edecegimden emin olabilirsin.

Saat 20:38.