RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   İlk İzmaritler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9920)

Ahmet TARİH 25-10-2011 19:30

İlk İzmaritler

Akşam iş çıkışı arkadaşlar ile bir kahve içmek için sözleşmiştik. Ancak bu kısa birliktelikten istifade ederek birkaç atış yapmaya karar verdik. Yol üzerinden aldığımız karidesler ile 2 köstekli mantarlı izmarit takımı ve 35 gr kurşun kullanarak 1 saat avlandık. 18:00 - 19:00 arasında gerçekleştirdiğimiz avımız kısa sürmesine rağmen tam saatine denk gelmiş olacağız ki izmaritler ardı arkasına geldi. Ben başlangıçta çinekop çaparisi ile 5-6 sefer yaptığım denemedede 1 adet sarıkanat aldım. İşte kısa süreli kaçamak avımızdan birkaç kare görüntü

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Murat ÇAKMAKÇI 25-10-2011 19:34

Ahmetim tavalıklar çıkmış MAŞALLAH ellerinize sağlık:helal:Afiyet olsun

Tuncay GÜNAY 25-10-2011 19:35

vay ahmet kardeşim izmaritlerin babalarını yakalamışsın çokkk lezzetli balık çok afiyet şeker olsun

muratdogan 25-10-2011 19:49

Olay budur işte.
:) :) :)
Balık sevdası, insanın içerisinde öyle birşeyki boş zamanların zevke dönüştüğü insanın yorgunluğunu attığını ve hissettiği bir YOGA gibidir.
En azından ben kendimi fırsat buldukça kaçıp rahatladığım tek uğraşı olarak görüyorum.
Kendinize iyi bakın.
Selamlar.

Ahmet TARİH 25-10-2011 21:14

Alıntı:

Murat ÇAKMAKÇI tafarından gönderildi (Mesaj 114958)
Ahmetim tavalıklar çıkmış MAŞALLAH ellerinize sağlık:helal:Afiyet olsun

Sağolasın üstadım. Harketlenmeler başladı. İnşallah şov yakındır.

Alıntı:

Tuncay GÜNAY tafarından gönderildi (Mesaj 114959)
vay ahmet kardeşim izmaritlerin babalarını yakalamışsın çokkk lezzetli balık çok afiyet şeker olsun

Tuncay abi bunlar 42 numara. Bunların 45, 46 numara olanları var ama daha alamadık. Onların yerleri biraz ziyetli iş istiyor. Ama denk gelirsede paylaşırım.

Alıntı:

muratdogan tafarından gönderildi (Mesaj 114967)
Olay budur işte.
:) :) :)
Balık sevdası, insanın içerisinde öyle birşeyki boş zamanların zevke dönüştüğü insanın yorgunluğunu attığını ve hissettiği bir YOGA gibidir.
En azından ben kendimi fırsat buldukça kaçıp rahatladığım tek uğraşı olarak görüyorum.
Kendinize iyi bakın.
Selamlar.

Teşekkür ederim Muratcım. Hislere tercüman olmakda budur işte.

mst35 25-10-2011 21:16

Valla iş çıkışı bu kadar ise av için çıkınca ne kadar olur hesap edin, abi sizin oltalar belinizde mi geziyorsunuz tebrik ederim afiyet olsun.....

Anıl ÜNALAN 25-10-2011 21:44

Çıtır çıtır olur bunlar. Tulum çıkartabiliyorsan eğer tulun çıkartıp kızart derim barbundan daha lezzetli bir hal alıyor ;) demedi deme :)
Olmazsa bi ara videosunu çekeyim barbundan lezzetli izmarit yemenin zevkini sürsün insanlar :)

Ahmet TARİH 26-10-2011 06:20

Alıntı:

mst35 tafarından gönderildi (Mesaj 114986)
Valla iş çıkışı bu kadar ise av için çıkınca ne kadar olur hesap edin, abi sizin oltalar belinizde mi geziyorsunuz tebrik ederim afiyet olsun.....

Mesut av için gitsen bu kadar neşeli olmayabilir. Aceleye geldiği zaman hep böyle oluyor. Evde bekleyen olmasa (Hanım-çocuklar) biraz daha kalabilirdik. Ama iznimiz yoktu malesef. Bu arada Benim tüm takım taklavat arabanın bagajında gezer. Eve sadece temizlik ve bakım için iner. O nedenle balığı gördüğüm yerde duruyorum.

Alıntı:

Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi (Mesaj 114990)
Çıtır çıtır olur bunlar. Tulum çıkartabiliyorsan eğer tulun çıkartıp kızart derim barbundan daha lezzetli bir hal alıyor ;) demedi deme :)
Olmazsa bi ara videosunu çekeyim barbundan lezzetli izmarit yemenin zevkini sürsün insanlar :)

Anıl tulum çıkartmayı çok duydum ama hiç denemedim. Video varsa iyi olur. Balıkları arkadaşa verdim. Ama bir dahaki sefere senin tarifi mutlaka denerim.

fehmi5 26-10-2011 06:22

ahmet bey tebrikler güzel av olmuş.aşiyandan mı bunlar ?

Ahmet TARİH 26-10-2011 06:28

Alıntı:

fehmi5 tafarından gönderildi (Mesaj 115001)
ahmet bey tebrikler güzel av olmuş.aşiyandan mı bunlar ?

Teşekkür ederim basri bey. Yeniköy tarafında avlandık.
Bu arada Basri bey imza ayarlarınızda bazı eksikler kalmış, Yaşadığınız yer, doğum tarihi veya yaş, meslek vb. Tamamlarsanız hitapta kusur olmasın.
Sizlere daha iyileri nasip olur inşallah.
Saygılarımla,

Saat 05:28.