Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-09-2006, 17:19   #31
expertus
Oltacı

Ya başıma bi olay geldi anlatmak istiyorum tırıvırı ile ilgili...

Bu yaz basında kızılırmak'a balık tutmaya gittim yanımda sadece bir kamıs olta ve yem olarakta solucan vardı neyse tutmak icin gideceğim yere varınca cok sakin ve balık tutmak icin ideal bir yer bulduktan sonra oltamı attım ve beklemeye basladım aradan 45 dakka veya 1 saat zaman gectikten sonra tam benim karsımda ırmağın diyer tarafına elinde 6-7 tane tırıvısı olan bir kişi geldi dusunun bi kere adam hem tek basina hemde 6-7 tane tırıvısı var.neyse adam tırıvırılarını attı beklemeye basladı aradan 5 dakika zaman gecmeden balık tutmaya basladı bile.tabi ben bu arada tutamadım hic,yarım saat zaman gectikten sonra adam tırıvırının birini sudan cikaramiyor takıldı suyun icinde,bunun uzerine adam ustunu cikararak girdi suyun icine tırıvırısını cikardı ve kaldıgı yerden tekrar basladi bu arada benden de buyuk bana nasihat veriyor ''canim bu tırıvırıyı cikarmazsan daha sonra suyun icinde balıklar takilip ÖLÜYOR''bunu bana soyluyor hem kendi atiyor hemde bole soluyor bana bende adama''valla dayı bunu kullanmazsan ne suyun icine takilir nede sen girer cikarmak zorunda kalirsin''dedim.Tabi bu arada ben adama cok sinirlendim hem geldi yanima suya girdi cikacak balıkta cikmaz oldu hemde bana akil oğretiyor tiriviri suda takildiği zaman cikarmak lazim diye...

simdi soruyorum ben simdi bu adama sinirlensem mi yoksa girip suya cikardigi icin tebrik mi etsem.
Bende sasirdim o an da ne tepki verecegimi dusundum ama baktim adam bildigini okuyacak oradan ayrildim ve baska bi yere gittim orada 4 tane sazan tuttuktan sonra yola koyuldum eve geldim

Halaa o adamla aynı yere her gitmem de karsilasiyorum ve adam halaa aynı vaziyet devam ediyor...

birgün jandarmaya telefon acayim diyorum adamın tuttugu yeri soleyim gitsinler cezası neyse kessinler aklını basına getirsinler ;sonrada adamın belki cezayı karsilacak durumu yoktur her seferinde vazgeciyorum...

Ama Sivas'ta tiriviri yasak ve evimizin 300-400 metre ilerisinden akiyor her gitmem de bakiyorum bircok kişi var ve her birinde tiriviri ilginc olanı polislerde tiriviri ile tutuyor madem yasak neden kimse ilgilenmiyor neden herkes istedigi zaman temin edebiliyor aslinda once satanları kontrol etmesi gerekli

neyse yazacak cok seyler var hepimizde biliyoruz ama elimizden bişey gelmiyor işte

SAYGILARIMLA

ahmet/sivas

83
expertus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links