Yalnız Mesajı Göster
Eski 27-11-2006, 22:15   #9
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

İshak cım yol tarifinde sadece bir yeri düzeltmek isterim,Çeşme istikametine giderken Kokar a giriş yeri sol tarafta kalmaktadır.Yol gerçekten 2.5 saate yakın sürüyor.Neredeyse tek bir arabanın geçebileği darlıkta,bazı yerlerde hele hele bir de yağmur yağmış olsun,jeep bile fayda etmiyor.Kokar a vardığınızda olta atacak bir yere hemen ulaşamıyorsunuz,çünkü koy sığ ve çamurluk.Ancak takribi 1.5-2 km. gibi bir yolu bacaklarımız açılsın derseniz o zaman ok.Balık çiflikleri tarafından avlanmak biraz zor çünkü bekçi arkadaş Mustafa sizi rahat bırakmayacaktır,zaten balığ sadece yemlenme saatlerinde görmek mümkün.Bu yüzden seferihisar körfezine yani kokarın burun kısmına gitmakte fayda vardır.Zemin taşlıktır,yer yer ota da raslanmaktadır.Geçen sene teknem ile bölge taraması ve av yaparken, sonarımda burun kısmından 150 metre kadar denize doğru olan mesafe de derinliğin 91 metre olduğunu gördüm ve muazzam taşlık olduğunuda tabiki.Lakin sırtıya devam ettiğimden yeri sadece GPS ime yüklemekle yetindim.Çiftlikte yetkili arkadaşlardan olan Deniz Bey,Farukla bana bir kıyak geçip bize çiftliğin dubalarından av yapma imkanı vermişti,turnalar deliler gibi ortalıklarda koşturuyorlardı.Şimdi ise asıl yere, Kokarın arkasındaki koy a gelelim;Buraya ulaşım karadan neredeyse yok gibi,tabana kuvvet derseniz ok,ama deniz tarafından yani tekne ile giderseniz mükemmel bir yere yani Çılga koyuna ulaşmış olursunuz,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla