Yalnız Mesajı Göster
Eski 09-05-2007, 15:23   #9
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
gıracemi tafarından gönderildi
ben profesyonel olarak balıkçılık yapıyorum ve yıllardır misina ağları farklı takımlarda kullanıyorum.. zaten bi ton zahmet ve masrafla donattığım ağlarımı hiç bir zaman ne kıyıya nede taşa atmadım, neden atayım? en kötü ihtimal hava dönüşlerinde su altında çok sağlam akıntılar olur ağları kayalara takar, ama yinede ağ aşağıda kalmaz çünkü mantar ve kurşun yakalar var.. çektiğinde bütün gelir yani.. zaten kayaya atılan ip ağların bile çoğu yırtılır.. hepsini geçtim trollerin verdiği zarar yanında çok ciddiyim muhabbeti bile olmaz...
aslında sorun amatör ve profesyonel dışında kalan ticari kaygıları olmayan ve her ne şekilde olursa olsun amaçları olabildiğince çok balık yakalamak isteyen o büyük kitleden kaynaklanıyor...

misina ağları sadece profesyoneller kullanmıyor...yukarıda bahsettiğim bu kitle de kullanıyor... ve bunlar gerektiğinde ağlarını kolayca bırakabiliyorlar...bunun yanında yöredeki balıkçılarda rastladıklarında ekmek paralarıyla oynadıklarını düşündükleri ya da vs. sebeplerden bu ağları kesip atıyorlar... hava koşulları vs. vs. bunlar sadece balıklara zarar vermiyor...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla