Yalnız Mesajı Göster
Eski 01-09-2007, 19:41   #9
rokko
Oltacı

rokko kullanıcısının avatarı

Alıntı:
BLACK SHARK tafarından gönderildi
Merhaba Mistan abi
sende galiba almanyadasin , benim ilgimi ceken hem yazi Klavuzu ve tanitmis oldugun Markalar , bagzi yerlerde haklisin aciklamalarinda .. yanliz Bu bahsetmis oldugun olay , her Makarayi kapsamiyor ..Ben yillardir shimano ile avlaniyorum , düsünsene bir stella 4000 model makinada , misina materiali yipratiyor .. yerim ozaman o shimanoyu ben , bende 1950 den 2003 kadar envayi kataloglar var , ve büyük hobby koleksionum .. eyer forumumuzda malzemeler kismina girersen benim sunmus oldugum bir takim orada görebilirsin.DAM - finessa - quick - Abu - Mitchell - Penn - Orvis -Hardy bunlar ilgi alanim .

selamlar
Merhabalar,

Kiymetli kardesim,sen ust sinif bir marka ve makinadan bahsediyorsun.Benim dedigim donanimlar zaten senin makinanda var.Ve bu gibi yeni teknojilerin onculugunu su anda shimano ve daiwa yapiyor.Bu SIC uygulamalarini artik butun markalar uygulamaya basladi.Hatta digerleri reklamdaki gibi abartmaya basladilar.Birde suna aciklik getireyim.at-cek anlayislarimiz farkli degil ama uygulamalar degisik.Ben su anda Romanyada bir sehirde kaliyorum.Burada adam cuma gunu ogleden sonra sandala biner aksama kadar at-cek yapar.aksam ustu cikip cumartesi sabah hava agarmadan suya girer aksama kadar gene at-cek yapar ogleyin cantasindaki sandovici yer.pazar gunu gene oyle.Bu agir hizmettir.ne makina dayanir ne misina.Hatta 2~3 tane yaninda hazir at-cek takimi vardir wobler rapala degistirirken fazla zaman kaybetmemek icin biraz onu biraz onu kullanir.Yilmak yorulmak yoktur.Bu sekilde avlanan birisi tabiiki pazartesi gunu balik malzemecilerinin yolunu tutar.daha iyi daha kaliteli malzeme aramaya baslar.Balik malzemeleri sanayicileride bu arayislara cevap verebilmek icin her gecen gun bu ihtiyaclara gore kendilerini yeniliyorlar.Yasin kardesim,dusuncelerimiz uyusuyor.daha muhabbetimiz olur zannediyorum.Birazda bulundugum sehirden bahsedeyim.Transilvanyanin ortasinda bir yer.160 000 nufuslu.sehrin ortasindan oldukca buyuk bir nehir geciyor.ayrica 2~3 kucuk nehircik var.Bu sularda yayin, sazan,turna,karagoz,kefal,avat,kizilkanat,saribali k,levrek,sudak,plactika caras alabalik daha ismi aklima gelmiyen bir suru balik var.Sadece olta ile avlanabilirsin.ilk defa gece avlanmak bu sene cikti.ondada bulundugun yerde aydinlatma olacak.Hic bir sekilde yasak avcilik yapamazsin.iceri atarlar.Vali bile olsan kurtulamazsin.Sehrin tamaminda 35 tane gorevli bekci var.kara ve balik avi icin.Benim ayrica kara avciligimda var.30 un ustunde balik avciligi icin golet var.Buralardada para ile avlaniyorsun.Bu goletlerdede sazan sudak,levrek caras gibi baliklar var.Bu goletlerin derinligi 180 cm yi gecmez.Sehrin icindeki akarsularda avlanmak icin balik avciligi ruhsati alman ve her sene aidatini odemen gerekiyor.Bu seneki aidat Turk parasi ile asagi yukari 40 ytl.civarinda.Yalniz dag sularinda yani alabalik ve lipan icin ayri ruhsat ve para oduyorsun.Bilgi olarak sunuda vereyim sehir merkezinde bu sene balik avlamak icin 10 000 in uzerinde kisi aidat odedi.Simdilik buradan bu kadar bilgi.Cok selamlar.

----------------------------
MISTAN BAYER 1949/KUTAHYA

Bu mesaj en son " 01-09-2007 " tarihinde saat 19:43 itibariyle rokko tarafından düzenlenmiştir....
rokko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla