Yalnız Mesajı Göster
Eski 13-09-2007, 21:48   #7
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

Alıntı:
araştırıcı tafarından gönderildi
Merhaba İsmail Bey;

Sizin yazılarınızı merakla okuyorum.... Ellerinize ve yüreğinize sağlık....
Bir konuda bilgi rica edebilir miyim?
Kullandığınız sahtelerden yeşil fosforlu olanı gece avında sık sık ışığa tutuyor musunuz?
Bu sahteyle gündüzde avlandığınız oluyor mu?
Ben gece avında ara ara ışık tutmazsam hemen fosforu kayboluyor, sizdede böyle mi?
Gece sahtenin hızını nasıl ayarlıyorsunuz?
Beni ve diğer arkadaşlarımı aydınlatırsanız sevinirim...
Şimdiden Teşekkür ederim..

Selam ve saygılarımla...
levent bey;
iltifatınıza teşekkür ederim.
bahse konu olan sahte balık ile levrek de yakaladım ama ben bu sahte balığı lüfer at-çekinde kullanırım.gece bu balık ile hiç avlanmadım.randımanı nasıl olur bilemiyorum. bu konuda hiçbir fikrim yok.fakat lüfer balığı at-çekinde bu balık herzaman mükemmel av veriyor.
sahte balık ile gece yapılan at-çek'te sarım çok yavaş olmalıdır.kamışın ucu hafifçe çekilip bırakılmalı ve misinenin boşluğu alınmalı ve tekrar aynı işlem yapılmaya devam edilmelidir.eğer avllandığınız yerde akıntı yok ise orjinal haldeki rapala kullanılması daha iyi olur.suyun biraz altından gelmesi daha iyi netice vermektedir.
levent bey, benim bu anlatmaya çalıştıklarım kendi av yeri tecrübelerimdir. sizin avlandığınız yerlerde daha değişik usüllerle daha iyi neticeler alınabilir.orada bulunan ustaların bilgilerinden de istifade etmeniz daha iyi olabilir.
rastgelsin..