Yalnız Mesajı Göster
Eski 14-09-2007, 07:44   #8
araştırıcı
Miço

Alıntı:
ismail çakır tafarından gönderildi
levent bey;
iltifatınıza teşekkür ederim.
bahse konu olan sahte balık ile levrek de yakaladım ama ben bu sahte balığı lüfer at-çekinde kullanırım.gece bu balık ile hiç avlanmadım.randımanı nasıl olur bilemiyorum. bu konuda hiçbir fikrim yok.fakat lüfer balığı at-çekinde bu balık herzaman mükemmel av veriyor.
sahte balık ile gece yapılan at-çek'te sarım çok yavaş olmalıdır.kamışın ucu hafifçe çekilip bırakılmalı ve misinenin boşluğu alınmalı ve tekrar aynı işlem yapılmaya devam edilmelidir.eğer avllandığınız yerde akıntı yok ise orjinal haldeki rapala kullanılması daha iyi olur.suyun biraz altından gelmesi daha iyi netice vermektedir.
levent bey, benim bu anlatmaya çalıştıklarım kendi av yeri tecrübelerimdir. sizin avlandığınız yerlerde daha değişik usüllerle daha iyi neticeler alınabilir.orada bulunan ustaların bilgilerinden de istifade etmeniz daha iyi olabilir.
rastgelsin..

Merhaba İsmail Bey:
Cevabınız için Teşekkür ederim... Benim için Kıymetli bilgiler....

Bende gece avlanmıyorum, genellikle sabah gün ağarmadan kıyıya varıyor, saat 9:00 civarı yakaladıklarım olursa mutlu ve keyifli bir avcı olarak eve dönüyorum...
Sizin önerdiğiniz sahte balığı aldıktan sonra sabah 1-2 saat daha erken gitmeye başlamıştım..... Bu sahteyi denemek ve verimli olup olmadığını görmek istemiştim ama 1 tane kendi boyunda kefal yavrusu dışında henüz yakalayamadım..
Yazdılarınızdan anladığım kadarıyla, sizin yörede deniz belli bölgelerde akıntılı, bu akıntı ile sahte balık kendiğinden ritim yakalıyor.... Benim avlandığım bölgelerde akıntı yok.... Sahte Balığa kamışla ben aksiyon veriyorum....
Yöremde sizin gibi kıymetli avcı arkadaşlar var, zaman zaman onlarında bilgilerine başvuruyorum.. Elimde hemen her derinlikte avlanmak için sahte balıklarımda var.. Her avda; değiştirerek, balık hangisine vurursa onu kullanıyorum.... sonra tekrar değiştiriyorum vs...

Bilgileriniz benim için önemli ve kıymetliydi...
Teşekkkür ediyorum..

Selamlar, Rastgele..
İskenderundan Yumurtalık' a...
araştırıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla