Yalnız Mesajı Göster
Eski 30-10-2007, 05:40   #10
Rauf
Guest

Alıntı:
laruz tafarından gönderildi
Bu konu ile ilgili olarak burada çok kişinin bilgisi ve deneyimi olduğuna inanıyorum.. ama neden acaba bu kadar az cevap verildi. Ben de merak ediyorum. fiber tekne hesaplı aynı zamanda bakımı çok kolay hem hafif, ama bota kıyasla nasıl.?
fiber tekne geniş mi olmalı ..?
rüzgarda ve dalgalanmada devrilmemesi için derin mi olmalı,,?
ne kadar derin olmalı mesala bu teknenin derinliği yeterli mi

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

genişliği uygun mu,?

Cengiz Bey bu konularda Can yelekleri de çok önemli bak burda biraz billendirme var

Şimdi madem kararınız olarak fiber tekne diyorsunuz bende 15 senedir ceşitli nedenlerden dolayı fiber kullanıyorum.Bu konuda bütün bildiklerimi yazıcam ANCAK sanırım tekneden evvel alıcağınız bir şey daha var ADB.yani amatör denizci belgesi.varsa sorun yok yoksa mutlaka temin ediniz zira bu belge olmadan sahil koruma tarafından uyarı ve cezalara maruz kalabilirsiniz.Tekneye gelince aynı boy daki iki fiber teknenin değişik ağırlıkta olması kullanılan polyester malzemenin farkından kaynaklanıyor tabiki polyester malzemenin fazla kullanıldığı tekne de ici ve dış bordada daha kalın yani darbeye daha dayanıklıdır ama o zamanda tekneye takıcağınız motor daha güclü olmalı benim teknem 4.40 ağırlık 120Kg benim motorum 6 beygir tek başıma denizde bir problem olmuyor ama teknede iki kişi olunca tabiki yeterli olmuyor.birde teknenin ic dizaynnı mühim yeteri kadar dolab ve livarı olmasıda takımların,capa ve iplerin ortalıkta oralarda konmasıyla teknede karışıklık olmaması icin mühimdir.Aşğıda linkini vericeğim adresi incelerseniz ADB hakkında ne kadar haklı olduğumu görüceksiniz.selamlar (son bir not dalgalı ve bozuk havalarda balığa cıkmayın veya hava bozuyorsa hemen barınağa dönünüz zira unutmayınki trans atlantikte olsa doğaya karşi hic bir güc ve tekniğin başa cıkma ihtimali yoktur)
Kendi teknemin ic dizaynını gösteren bir foto
Limanda bağlı hali

Bu mesaj en son " 30-10-2007 " tarihinde saat 05:54 itibariyle Rauf tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla