Yalnız Mesajı Göster
Eski 31-10-2007, 08:29   #10
ender
Tayfa

ender kullanıcısının avatarı

Sevgili arkadaşlar.
biz 2004 ten beri kalamarda avlıyoruz ama bize gösterilen takım biraz farklı
en altta 100 125 gr kurşun 30 cm üstünde bir sahte balık bedene 10 cm uzunlukta misinayla bağlı bunun 1,5 kulaç üstünde bi tane daha yine 1,5 kulaç üstünde bi tane daha toplam 3 maymunlu bi takımdı ve geçen sene gecede adam başı 80-90 kalamar alıyoduk.zargana topu yanıltmazmı acaba....
Hazırlanışınıda eğer teknede yapacaksak hiç bir ek malzemeye ihtiyaç yok direk temizle tavaya.evede yada daha sonra yapılacaksa tüm canlılarda ölümden sonra ölüm sertliği denilen(Rigor mortis ) lactik acide bağlı sertleşme olur 1-6 saatte şekillenir 6-8 saat kadar sürer kırmızı etteki terbiyedede ya çeşitli baharat yada doğal bazı yapraklarla ( defne vs) 6-8 saat olan süre kısaltılmaya çalışılır.sertlik çözülür. kalamarda temizleyip istediğiniz boyutta doğradıktan sonra 1 kğ kalamara 2 çay kaşığı bakkallarda satılan içme sodası (sodium bi carbonat.alkali bir birleşim acidi nötralize eder)yarım limon ,1 adat kesme şeker iyice köpürene kadar karıştırın en az bir saat bekletin yıkayıp pişirin afiyet olsun yağ mutlaka kızgın olmalı ben parça kalamarları bez yada gazete ile iyice kurutuyorum ve kalın mısır unu ile yapıyorum

selamlar saygılar.

Ender ÇAM
1966 A Rh +
İzmir-Balçova
0 232 459 24 10
0 507 747 63 32
endercam35@gmail.com
ender.cam@windowslive.com
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 31-10-2007 " tarihinde saat 08:40 itibariyle ender tarafından düzenlenmiştir....
ender Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla