Yalnız Mesajı Göster
Eski 14-12-2007, 10:53   #10
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

Alıntı:
erkepli tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba sorduğunuz soruya önce dez avanyajlarından bahsederek başlayayım, ip misinalar ewet çok güçlüdürler ama bizlerin su dışında gördügümüzün nerdeyse iki misli görünürler su içinde,atış esnasında kamış bileziklerine takılma oranları misinadan kat kat fazla olur.makina kafasında esneme hareketini yapamadığı için misina kadar uzağada atamazsınız ipi illaki kullanmak istiyorum derseniz makina kafasını nerdeyse tamamen doldurmanız gerekir buda bence gereksiz bir masraf olur çünki misinadan katkat pahalı bir malzemedir nerden biliyorsun derseniz bir av bayisi olarak çok sık karşılaştıgım bir soru tecrübelerime dayanarak söylüyorum.ASSO misinaların sizin ihtiyacınızı karşılayacağını sanıyorum. sağlıklı mutlu günler dilerim.
Remzi abicim,
örgü misinada zaten 0,20 den kalınını kullanmaya pek gerek kalmıyor.ben 0,16 ile çok berrak sularda kefal bile yakaladım.eğer ip görünse,kefal gelmez diye yorumluyorum.atış menziline gelince; ip, misinaya oranla daha doğrulsal oluyor.yani misina ne kadar kaliteli olursa olsun, gevşek kalınca kendiliğinden burgu yapıyor.yani dalgalanıyor.(bilmem anlatabildim mi).ip daha ince ve stabil olduğu için atış menzilini artırıyor.masraf konusunda ise, 17 ytl ye aldığım 50 m. ipin 25 m. sini altına dolgu amaçlı sıradan misina sarıyorum.makine de küçük olduğu için problem yaratmıyor.ama değindiğin gibi,dikkatli kullanılmazsa ip,kolay düğüm oluyor ve bileziklere dolanabiliyor.diye düşünüyorum.
saygılarımla.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla