Konu: Teaser
Yalnız Mesajı Göster
Eski 23-01-2008, 20:31   #8
Teaser
Kaptan

Smile Muvaffak Abi

Bahsettiğin yerde şu sıralarda kıyıdan tek iğneli sıyırtma ile avlanan amatör balıkçı arkadaşlarımız var.Geçen akşam bugün balık olması gerekli diye bi baktım (çünkü solunar teorisini takip ediyorum ve dolunaydan bir gün öncesi idi) hakikaten 6 numara sinek iğnesi ile millet çinekopları çekiyordu.Zaten Çanakkale'nin merkezinde en güzel balık oradan alınabiliyor.Ama balık az giriyor bu tarafa.Ah bir de hemen yandaki askeriyeye girmeye izin verseler (Nusrat Gemisi'nin oraya)levrekler cirit atıyor orada.Neyse bahsettiğiniz takım sıyırtma ile biraz benzerlik gösteriyor.Tabi en önemli fark da uçtaki sahte.Bir fikir daha var.Tam da bahsettiğin gibi ana bedene fırdöndü+sıyırtma kurşunu 70 gr. ( 6 numara )+fırdöndü+1-1,5 m.aynı kalınlıkta misina ucuna yüzen tip 5-7 cm rapala.Nasıl fikir?Sıyırtma kurşunundaki amaç sürtünmeye mukavim ve hem dip suyu ve de fazla bekletmeden orta suyu taramak.Bir de bu kurşunlar eğimli teleden dolayı kolay takılma olmuyor dibe.Üstadım sanırım kafam karışacak...Cevabını bekliyorum.Saygılar...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla