Yalnız Mesajı Göster
Eski 14-06-2008, 18:09   #7
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Ben de sahil güvenlik görevlilerinin keyfi uygulamalar yaptıklarına birkaç kez şahit oldum.
Bu konuda gerence arkadaşıma katılıyorum. türkiye sahillerinden yılda onbinlerce göçmen yunan adalarına kaçırılıp yüzlercesi denizlerde ölüyor.

bence can yeleklerinin üzerindeki isimlerden çok daha ciddi uluslararası bir sorun bu ve bu konuda malesef yetersiz kalıyorlar.

yanımda halamın eşi emekli tuğgeneral kenan türkoğlu var iken yanımıza yaklaşan sahil güvenlik en ufak bir belge aramaz hatta birşey ihtiyacınız var mı diye sorulur iken, iki üç kafadar kan ter içinde olta sallayıp iki balık almaya çalışırken kağıt üzerindeki tehlikesiz prosedürler yüzünden birkaç pazarımız heba edildi.

suçlu aramıyorum ama, bu tür şeylerin varlığını da inkar etmemek gerekiyor.
balıkçılığın disipline edilmesi ve daha kültürel bir aktivite olmasını çok arzuluyorum ancak adamına veya o anki psikoloji durumuna göre kural uygulamasını da hazmedemiyorum. umarım kimseyi kırmamışımdır.

sevgi ve selamlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla