Yalnız Mesajı Göster
Eski 28-07-2010, 01:34   #8
Teaser
Kaptan

Exclamation

Alıntı:
Aydın35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Abi öyle bir anlatmışsınki sabah okurken sabloları nereye sokcağımı şaşırdım ayağımın altındakileri duvara doğru itekleyip durdum.Az önce çamaşır makinesi yüksek devirde çalışmaya başlayınca nasıl kaçacağımı şaşırdım.Meğer nelere maruz kalıyormuşuz.Bilgilendirmen için teşekür ederim Necati abim ayrıca şu kumu nereden temin edebiliriz?
Maalesef ametist kristali bizleri korumaya yetmez . Elektromanyetik dalgaların uzaydaki kara deliklerde olduğu gibi yahut bir lavobonun giderinin suyu boşaltması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu elektro manyetik dalgalardan korunmanın en bilinen yolu yine demir gibi ferromanyetik olmayan bir metali kalkan olarak kullanmak olabilir . Örneğin radyoloji odalarında kurşun metalinin kullanılması gibi ...

İlaveten koruyucu ( kalkan) olarak kullanılacak madde sadece yüzeyinin maruz olduğu elektromanyetik dalgalarla muhatabtır. Yüzey alanı dışına bir faydası olmaz . Kaldı ki günümüz teknolojisinde ametist de dahil olmak üzere birçok mineral madeninin araştırılmasında yine elektromanyetik dalgalar kullanılmaktadır. Eğer minerallerin bu şekilde bir absorblama ( emme ) özelliği olsa idi ; toprağa verilen elektromanyetik dalgaların yine toprak yüzeyinde bulunan araştırmacıların alıcılarında herhangi bir sayısal değer oluşmazdı . Sonuç olarak bilimsel bir araştırma yapılamazdı bile.

Burada hepinizden özür dileyerek "çok bilen" durumuna düşmek istemem . Ancak elektromanyetik alıcı ve vericiler asıl mesleğim değil sadece hobimdir . Özellikle de ELF-ULF-VLF ve LF dalga boylarında araştırmalar yaparak kendimi geliştirmeye çalışmaktayım. Eğer yanlış olarak verdiğim düşünülen bir bilgi varsa lütfen itiraz edilsin ki , doğruya hep beraber ulaşalım .Bu konuda soru var ise bildiğim kadarıyla cevaplamaktan zevk duyarım. Saygılar ...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla