Yalnız Mesajı Göster
Eski 30-03-2006, 15:47   #26
mufi
Guest

Varsayılan gece yasağı

Alıntı:
panderma tafarından gönderildi
Bu konu ile bir iki şey yazmak istiyorum.

Bu belge olayı başladığı zaman Bandırmada balık malzeme satışı yapan yerlere , belge alınması gerektiği ile ilgili yazılar tahminimce İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından asıldı ve Bandırmadaki yerel basın tarafından da bu belge mecburiymiş gibi hava yaratıldı.

İlçe Tarım Müdürlüğüne müracat edince ellerinde matbu dilekçe olmadığı ve Balıkesirden geleceği belirtildi. Tekrar müracatımızda begemizi aldık. Fakat işin ilginç yanı müdürlükte bu belgeyi hazırlayan memur arkadaş bir gün balık tutarken yanıma geldi ve benim almış olduğum belgeyle gece balık tutamıyacağımı onun için de valilikten başka bir belge almamın gerektiğini söyledi ve kendisinin almış olduğu resimli belgeyi gösterdi.

Şimdi Amatörlüğün gündüz ve gece ile ne ilgisi var.
Şayet böyle bir durum var niye ben müracat edince uyarılmadım.

Aslında olay belge vermek değil sadece vatandaştan para toplamak.
Belki arkadaşlar bana kızacak ama ben bu sirküleri internetten indirdim ve cüzdanıma koydum, yeni belgede çıkartmadım.

Zaten belge geçerlilik süresi içinde hiç bir yetkili banada gelip bir şey sormadılar.
nejat kardeş merhaba.. bahsettiğin bu gece yasagı konusunu mutlaka irdele araştır gerekiyorsa il/ilçe tarım müd.yazını yaz..yetmedi..bakanlıga yaz ve olayı artı/eksi aydınlat derim..
selamlar..kolay gelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla