Konu: hayalet Ağ
Yalnız Mesajı Göster
Eski 16-09-2008, 23:36   #22
ahmetside
Oltacı

merabalar arkadasim bende hollandada groningende yasiyorum hollandada balik tutma kurallari var o tiriviriylan yakalarlarsa kotu olur ve gayet temiz kanallar ve sular baligi yiyebilirsin en azindan groningeni biliyorum sakinca yok ve normal solucanlar satiliyor balikmalzemesi satan yerlerde onu kullan kanallarda okadar balik varki yakalayaman imkansiz hollandada ilk once 20 euro odeyip balikci ruhsati alman gerekir ve sadece bir olta kullanabilirsin ve birtane igne 2 igne veya canli yem yaparsan hollandada omur boyu balik tutman yasaklanir hollandada herseyin kurallari var ve konturol ediliyor dikkat et derim ben artik gollerde ve kanallarda balik yakalamiyorum denize gidiyorum groningenden botlar var ozel balik tutma turlari uskumru yakaliyoruz yazin herseferinde 3 kisi 200 e yakin ve buzluga koyup kisboyu yiyoruz en cok lezzetli buldum balik benim uskumru ve levrek inanin arkadaslar hollandada deniz levregi yakaliyoruz o kadar cok ki yani demek istedim ister denize ister kanala git balik cok hayalet agmidir tirivirimidir nedir onu suya birakma yoksa cocun buyuyunce hesap sorar senden ve yakalanirsan basini agirtirlar hollanda farkli
ahmetside Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla