Yalnız Mesajı Göster
Eski 09-01-2007, 22:19   #4
Rauf
Guest

Alıntı:
mercan tafarından gönderildi
Mercan avında kullanılabilecek iğne çeşitleri hangileri olmalı.kendi takımlarımdan sıkıldım. kullandığım takım Mustad 1251 c 7 no iğne
Hüsnü kardeşim ben senelerce kırma mercan icin iki tip iğne kullanırım ikiside galveniz,uzunpala ve caprazdır 2310DT 18 nr bu iğneyi mercanlar irileştiği zaman ağustos ayında veya ağustos ayından sonra kullanırım sebebi daha kalın yapıda olması ve 300-400 gr lık mercanda acılmazlar.diğerini yani 1523D 8nr olanı balık yeni başladığı zaman kullanırım öbüründen ayrı tek özelliği ince oluşudur ve damağa daha rahat saplanır.bağzanda bu iğnenin bir numara daha ufağını kullanırım.mercan icin benim kullandığım köstek ölcüleri (kırma mercan) klipsli pırdöndü ile ilk iğnenenin arası 500cm ilk iğne ile ikinci,ücüncü iğneler arası 12cm ücüncü iğne ile hırsız iğnenin arası (dördüncü iğne) 13cm bu iğnenin hemen dibine kurşun halkası yaparım.iğne bedenleri iğne boyu ile birlikte 6-7 cm yaparım (1-2-3 iğneler) hırsız iğnenin bedeni 12-13 cm olur benim kullandığım ölcüler bu diyebilirsinki iğne beden uzunlukları kısa evet bile bile kısa yapıyorum 30-40 metre derinlikte balık vuruşları daha iyi anlaşılıyor.umarım cizimsiz tarifim anlaşılmıştır selamlar arkadaşım rast gele.[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]URL=http://imageshack.us][/url]
  Alıntı Yaparak Cevapla