Konu: Soru cevap
Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-10-2006, 05:59   #2
mufi
Guest

Varsayılan lüfer takımı izahati

slim kardeş elimden gldiğince çizdim. izmirde yaşadıgım ve burada da kullanmadıgım için sana foto yollıyamadım ama istanbulda olan arkadaşlar bir foto yollasınlar...eskiden biz biraz kalınca folyo(mutfak folyosundan kalıln) bulur ve sarap şişe mantarına sarardık ardından 1/3 cm ara ile ardışık bagladıgımız iki iğbneli köstegı ki 15/35/ cm arası olurdu yorgan iğnesi ile mantara usunlamasından geçiriridik.ve mantarı 2.iğnenin dibine kadar sürüp urada sabitlerdik.
folyonun biraz kalın olmasının faydası ...şu bazen lüfer/kofana deli olur ve mantarıda ısrır ve folyoyu parçalar...

daha sonra şemadaki gibi baglatı ile yallah denize ...
selim kardeş bu radaki mantık mantar sayesinde yemi dipten yukarda tutmak(yosunlu ortamlarda) ve ilgi çekmek...ben bazen tklı fırdğödü ile beden 50 cm/fırdomdo/gezer kurşun 75,/100gr/ana misina sirası ile ....şeklinde de sistemi yapardım..zaten lüfer yemi aldımı.. oltayı sehpasından kaldırıyor..ustat...

istavrit/izmarit zargana her iki ignenin (sistemin) boyunu fazla geçmiyecek şekilde yaprak kesilip saglı/sollu/ delinerek takılır...
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg lüfer.jpg (174,2 KB, 91 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla