Yalnız Mesajı Göster
Eski 07-02-2008, 12:43   #8
zinebird
Oltacı

zinebird kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Rauf tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Canın değindiği konu icin teşekkürler cumhurun bu konu hakkındaki paylaşımlarıda tamamlıyıcı olmuş ama ben benim garminden bahsedersem aşağıda resminide ekliyorum 185 mt derinlikle sınırlı ama en detaylı gösterimi 160 mt kadar onu ben dip balığını göstersin diye aldım ama nerde mercan balığını görmüyor yani dip yapısı ister kum olsun ister kaya onun bir metre sınırında bir şey görmüyor dolayısıyla bende onu genellikle derinlik bulucuolarak kullanıyorum selamlar.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
rauf abi bende ff140 olan modeli var 2 açılı çalışıyor ve suyun durumuna göre 230 mt de gösterebiliyor 100 mt de tıkandığıda oluyor tekne salınımının da çok büyük etkisi var tabi derinliğin 100 mt geçtiği mesafelerde salınım ciddi aksaklıklar yaratabiliyor. 120 modelinde varmı bilmiyorum ama 140 modelde balık bulucu değilde sonar modunda kullanırsan tabakalar arasındaki yoğunluk farkından oluşan piksel farklılıklarını seçebiliyorsun göstergeyi ayarlarken balık ikonları çıkarmama durumunda bırakmalısın birde beyaz hat özelliğini kapamalısın böylece dipteki balığıda seçme şansın olur. Aleti daha iyi anlayabilmen için 3-4 defa farklı balık populasyonları ile karşılaşman çok iyi olur. Özellikle bir palamut, uskumru yada sardalya sürüsünün üzerinde durduğunda ne demek istediğimi çok iyi anlamış olursun. Bunun yanında dibe yapışık gezen balıkları görme şansın maalesef yok hareket etmedikleri sürece(örneğin: kırlangıç kalkan dil fener bakalaryo gibi balıkları babadan kalma yöntemlerle algılıyoruz)

Tabi şunuda unutmamak lazım ben marmaraya göre konuşuyorum akdenizin suyu daha yoğun buda aletin performansını olumsuz yönde etkiliyordur.

Bu mesaj en son " 07-02-2008 " tarihinde saat 12:46 itibariyle zinebird tarafından düzenlenmiştir....
zinebird Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla