Yalnız Mesajı Göster
Eski 18-09-2006, 15:39   #15
altuğ
Oltacı

altuğ kullanıcısının avatarı

Varsayılan yeni malzemeler

Selamlar,

Evet bende sonuç olarak geldiğiniz noktayı yani aslında bizlerin av olduğu fikrine katılıyorum.
Fakat günümüz şartlarında bu tür bir hobi için yetrli zamanı ayıramayan hastaların tek iyileşme reçeteleri de galiba kısıtlı zamanlarını en efektif şekilde değerlendirmek yani tatmin olabileceği büyüklük ve miktarda balık tutmak.

Bu düşünce tarzıda karşımıza üreticiler tarafından iyi dizayn edilmiş ve olabildiğince iyi pazarlanan ürünler şeklinde çıkıyor.
Yabancı ilgili siteleri gezdiğiniz zaman bunu çok daha iyi görüyorsunuz ,zaman-masraf-tatmin olmak üçgeni işin seyrini belirliyor.

Ben özellikle sırtı / trolling türü balıkçılıkla ilgileniyorum ve takımlarımıda bu işe uygun olarak düzenledim.Çıkrık makinalar ,daldırıcılar çeşitli suni yemler vs..
Fakat yurtdışı site ve forumlarda görüyorum ki downrigger(Kontrollü derinlik sağlayıcı diyebiliriz) ve fishfinder (Balık bulucular) gibi cihazlar olmazsa olmaz hale gelmiş.
Türkiye de downrigger satın alabileceğim bir adres veye telofonu olan varsa paylaşırsa sevinirim.
Zaman benim için okadar kısıtlı ve değerli ki ,işi şansa minumum bırakmam gerekiyor.
Sevgi ve saygılarımla ,,,,,,

Bu mesaj en son " 19-09-2006 " tarihinde saat 07:59 itibariyle altuğ tarafından düzenlenmiştir....
altuğ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla