Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-02-2007, 09:53   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Doğan'ım sorduklarına açıklama getirmeye çalışayım

------------------------------------------------------------------------
bu arada unutmuşum...ishak abi...

-Bir çoğumuz doğa-tabiat ve av tutkunu olarak gerek tatlı su gerekse tuzlu ortamlarında elimizden geldiğince kıyıdan veya tekneyle amatörce dahi olsa tatlı bir uğraş içindeyiz...- (buradaki "amatörce dahi olsa" cümlesini ben anlamlandıramadım, zira hayatında olta atmamış bi kaç profesyonel var tanıdığım)

Doğan'ım sende bilirsin ki, bizler ekmek paramızı balıkçılıktan kazanmadığımız için ''genel anlamda'' bizlere ''Amatör balıkçı'' denilmektedir...Kastettiğm bu idi...

Hepimizinde yine bileceği üzere günümüz insanının ekonomik koşulları ''göreceli olarak'' çok eskiye göre az dahi olsa; yine de yükselme gösterdiği de aşikardır.-
(buradaki "günümüz insanı"nın kimler olduğundan ve nerelerde yaşadığından bahsedebilir misin)

Doğan'ım burada bahsettiğim mevzu şudur..:Mesela insanların sahip olduğu ekonomik güç olarak günümüzde çevremize bir bakar isek,bundan 10-15 sene öncesine kadar daha iyi bir durumda olduğu kanısındayım.Ne bileyim en azından araba sayısı açısından düşünür isek ;insanların refah seviyesi az dahi artmış olmali ki bu kadar çok trafikde araba var diye düşünüyorum...Günümüz insanı demekle bugunki insanların ekonomik durumlarının yükselme eğiliminde olduğunu kastetmişdim..

Tabiki bu benim tesbitim olduğu için ''göreceli'' kelimesini ondan yerleştidim...Bazı kişiler tabiki farklı düşünebilir...