Yalnız Mesajı Göster
Eski 12-11-2005, 11:42   #15
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Alıntı:
nirvana tafarından gönderildi
sevgili hudut,
levrek kardeşime katılıyorum benim oğlum balık avından zerre kadar hazzetmezken 2-3 günde bir balık yemek ister.Bu tamamen onun zevki.ayrıca gözlemim o ki teknolojik standartların (bilgisayar,tv) yaşantılarına daha çok girmesi nedeni ile yeni nesil gençler birçok konuda bizleri aşma durumunda yani ben artık çocuğuma benim zamanımda..... diye cümleye başlayamıyorum.
Anlaşılacağı üzere şartların doğal süreciyle kişilik gelişimi hem çok daha erken hemde çok daha farklı oluşabiliyor.
Sevgili nirvana levreğe bende bu konuda tamamen katılıyorum tabiki her şey eğitim değil yada her kültür daimi değildir medeniyetler zincirinde nice kültürler yok olmuştur ve bu olacaktır benim sevdiğimi sen sevmiyebilirsin yada ben balık tutmaktan hoşlanıyorsam oğlum pc kullanmaktan hoşlanır ben bu nu asla tartışmam bile benim bahsettiğim yemek kültürü damak tadıdır peki sorarım size anne balık pişerken kokuyor diye yapmazsa ve bunu evde daimi kılarsa o çocuk balık yermi severmi tanırmı seko yazmış birsürü su ürünü bırak bunları istavriti tanımayanlar var benim babam eline olta alıpta ömründe balığa çıkmış adam değil ama ben tersiyim tabiki bu olası sen kültürünü tanıtırsın sen gereken bilgiyi verirsin sen sevdirmeye çalışırsın ama sevmesse bu onun bileceği iştir ben elimden geleni yaptım ama olmadı dersin ;sen kültürü yok et ona bir şey verme öğretme sonra yok efendim benim oğlum balık yemiyor balık sevmiyor şunu içmiyor diye yakın sen çocuğun çerçevesini kırmaya yardımcı olmadın ki sen o nu aydınlatmadınkı ufkunu genişletmedin ki şimdi neyin hesabını kimden soruyorsun bunları yapmazsada yakınmayacan arkadaş yanlış anlama sakın bu yazdıklarımın senle yada başka kimseyle alakası yok sadece genel olanları yazıyorum bizler böyleyin işte doğru olanı göstermeyiz başka yoldan gittimide isyan ederiz Kimsenin Akademik eğitimi beni ilgilendirmez ben kendimce bana yeteni almışım ben hayattın içinden alınan eğitimin aşığıyım