Yalnız Mesajı Göster
Eski 24-12-2007, 12:15   #3
ferhatözkara
Oltacı

Exclamation Hamur olta yemi hakkında

Herkese tekrar iyi günler,

Öncelikle bana msj atan arkadaşlara sonsuz teşekkürler inşallah diğer arkadaşlarlada en yakın zamanda irtibata geçeriz.
Arkadaşlar yaptığım hamur yem tamamen balıkları cezbedecek koku, renk ve tat'da bildiğiniz gibi balıkları daha doğrusu sucul canlıları özellikle karnivor dediğimiz etçil su canlılarını cezbeden en önemli şey kokudur hepinizin bildiği gibi bir köpekbalığı kan kokusunu kilometrelerce uzaktan alabilir bu durum elbette az veya çok diğer canlılardada mevcuttur bende bu yüzden bu yemde balık yağı, balık unu, özel hazırlanmış sardalye sosu(içeriği bende saklıdır), çeşitli tahıl unları ve bazı kimyasallar kullandım.
Kokudan sonra canlıları etkileyen en önemli ikinci faktör ise renk ve parlaklıktır. Bunuda biraz önce bahsettiğim özel sardalye sosum ve kimyasallarla açık kahverengi ve kırmızımsı iki renk sağladım açık söylemek gerekirsede piyasada satılan sim olarak adlandırılan malzemelerlede parlaklık sağladım bu simlerin görevi su altında ışık bu yeme vurduğu zaman parlaklık sağlamak ve balığı bu yeme doğru sevk etmek.
Tadına gelince hiç merak etmeyin tadı gerçi güzel ama bu yeme yaklaşan balıklar bu yemin tadına varamadan yakalanacaklardır.
Sonuçlar geldikçe daha ayrıntılı bilgileri yollayacağım, bu arada arkadaşlar ilgilenen olurmu bilemem ama yavru akvaryum balığı yemide yapmış bulunmaktayım denemelere Ayrancılarda bulunan Ömer Beyin üretimhanesinde yakında başlayacağım.
Herkese kolay gelsin, yardımım dokunacak bir konu olursa lütfen irtibata geçmekten çekinmeyin.

Ferhat Özkara
GSM:05354849067
Tel:02323642939
ferhatözkara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla