Yalnız Mesajı Göster
Eski 05-04-2006, 21:33   #6
star
Çımacı

Selim kardeş ben yıl içinde mersine bir kaç defa gidiyorum orada balıkçı arkadaşlarım var teknemiz var hava iyi olursa tekneyle yoksa karadan 4 kafadar gidiyoruz ama bu balıkları ilk defa yakaladım arkadaşlarım hep anlatırlardı şöyle karakulak yakaladık böyle karakulak yakaladık açıkcası bende hep merak ediyordum dedimye bayram ziyaretine gittik sabah yola çıkacam 7 saat araba kullanacam ama umurumdamı içimdeki o dürtü varya aldı beni balığa götürdü neyse mersinin limonlu ilçesi var sahil kenarında oturduk kahve haneye haa bu arada kahvecide balıkcı başladık muhappete yantaraftaki fırına da sucuklu kaşarlı pideleri söyledik vakit geldi indikdenize.Neyse mersinli arkadaşlar tecrübeliya hani atıyorlar çekiyorlar boş bende aynı durumdayım.Hemen aklıma bir taktik geldi yeni bir olta hazırladım.Çok şaşıracaksın yukarıdan aşağı sayıyorum kurşun,fırdöndüve iğne çok basit ama işlevi büyük biz buna hırsız diyoruz.Kurşun gezerli .Daha sonra karakulaklar belli araluklarla tek tek gelmeye başladılar ama yanımdaki arkadaşlar atıyorlar boş atıyorlar boş artık yem bitmek üzereyken bu adaletmi şuna bak arkadaş ankaradan geliyor parsayı topluyor ya biz!!!! Kıyaslamaya gelince bunlar çok farklı tıpkı çipura gibi okadar ağır geliyorlaki mesala aynı büyüklükte aynalı sazanlar yakaladım ama bunlar gibi değil bunlar dişli ve vahşi. Biraz uzunca bir hikaye oldu ama biliyorsun avcıların hikayesi bitmez.
star/ankara
1965
star Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla