Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-02-2008, 16:08   #5
hocca
Oltacı

Alıntı:
haluk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
geçen yaz kirmir çayında tüm çabama rağmen kefal avlayamadım bu çay la ilgili deneyiminiz var mı. Bir de kışın avlanma imkanı var mı
Çeltikçi gişelerden çıkınca hemen saga dönün.Çeltikçi, Kışlak,Akçakese sapağını da geçtiten sonra Meyvebükü köyü köprüsüne gelirsiniz.Köprünün altına inince büyük su birikintileri vardır, burada tatlı su kefali bol miktarda var.Ayrıca buranın 3-4km ilerisinde Yeşilöz kasabası var.Benim kasabam.Hemen girişin de sağda oturmak için çaybahçesi var.Az ileride solda park var içine girince büyük bir su birikintisi var orada da tutabilirsini.Tatlı su kefali su akışının yavaş olduğu bitki ve agaç köklerinin bol bulunduğu,ve de gölgelik yerleri sever.Akıntının getirdiği yemleri kapmak için bu tip yerler de gezinir.Sevdiği yemler,çekirge,büyük boy sinek,tavuk ciğeri ve yüreği,gümüşü (3-4'e bölüp takabilisin),balıkların içinden çıkanlar, mevsimin de dut vb.Yemi oltaya taktıktan sonra akıntının altına (dugun su birikintisinin üst kısmına )hiçbir agırlık kullanmadan atın.Yem durağan hale gelinceye kadar misina bırakın.Yemin akışı durunca hafif boşluğunu alın, çok fazla beklemeden size ben geldim der.Kışın su belli bir sıcaklığa ulaşmadan olmaz.Hele de cemre suya düşmeden kesinlikle olmaz.Kışın av yapmak için Eğrekkayaya levrek avına gidebilirsiniz.Kirmirde yukarıda belirttiğim özellikleri taşıyan her yerinde kefal tutabilirsiniz.
hocca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla