Yalnız Mesajı Göster
Eski 01-12-2008, 18:28   #3
Aqua
Oltacı

Aqua kullanıcısının avatarı

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Cemal Bey,
Marmaris de av yapabileceğiniz birçok yer mevcuttur ve buraları her türlü av şekli için uygundur.Şayet şehir merkezinden açılacak iseniz sırtı için Yıldız adasının arka tarafında bulunan Yalancı boğazdan başlayarak Devetaşı denilen yere kadar 16-20 metrelik resif boyunca av yapmanız mümkündür.Sahtelerinizi 12 metrelerden çekerseniz daha verimli bir olacaktır,sevgilerimle
Bilgiler için teşekkür ederim.
İlk önce sizin ve başka kişilerin tavsiyeleri doğrultusunda lineaeffe 9 kg masterjig kamış için Ryobi ecusima 8000vi makineyi aldığımı belirteyim.üzerine 0,35 200 metre örme ip misina sardırdım.Henüz deneyemedim ama çok güzel ve kaliteli malzemeden yapılmış bir alete benziyor.
Marmaris'e gelince tarih belli değil ama gidersek marinadan denize açılacağız.İki adet 80 lbs lik kamış ve 0,45-0,40 örme ip sarılmış çıkrık makineler var.Tabii ki çeşitli suni yemler bulunuyor.Edindiğim ön bilgilere göre yüzey ve yüzeye yakından avlanmak gerekirmiş.Bu konuda yeni olduğum için bir takımı yüzeye yakın diğerinide sizin tavsiyenize uyarak 12 metreden göndereceğim daha doğrusu göndermeye çalışacağım.Bu arada misinayı bırakacağım mesafeyi tam olarak bilemiyorum.Ayrıca tanıdığım tecrübeli biri bana yaklaşık 20 mt uzunluğunda ve sağlam bir misinadan oluşan aralarında fırdöndüler olan bir takım yaptı.Dibe indirmek için fırdöndülerin arkasına kurşunlar takıp bir kaç kez sırtı yaptım ama belirttiğiniz mesafeye inmek için nasıl bir suni yem ve ne kadar kurşun takmak lazım bilemiyorum.
Sanırım zaman ve tecrübeye ihtiyacım var...
Sağlıklı günler dieğiyle...