Yalnız Mesajı Göster
Eski 15-06-2008, 18:14   #27
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

arkadaşlar öyle demeyin. ben iş sebebiyle çin'e birkaç kez gittim. epey de kaldım orada.
sizi burada markalı olarak kullandığınız herşey çin'de üretiliyor zaten.
adidas, nike, mercedes, vw, hatta hummer
japon mallarının da birçoğu çin'de üretiliyor.
çin malları kalitesiz olduğu için değil, işçilik vergi ve gümrük işlemlerinden dolayı ucuz oluyor.
türkiyedeki kalitesiz malların sebebi de aslına bakarsanız çinliler değil. çin'de milyonlarca üretici var ve birçok insan evlerinin odalarında ürettikleri malları dünyanın değişik ülkelerine satıyorlar. inanılır gibi değil.

türkiye'deki klasik ticari zihniyet, oradaki kıyıda köşede kalan en kötü malları bulup türkiyeye getiriyor. haliyle onlarda en berbatları oluyor.
işin özü;

çin'de iyi mal da var kötü mal da var. türkiyedeki kötü çin malları, çin mallarının genelinin kötü olmasından değil türkiyedeki simsarların ticari ahlaksızlıklarının bir sonucu.

konu ile ilgili olarak sa;
bu üründen bulduğumda temin edeceğim inşaAllah.

saygı ve selamlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla