Yalnız Mesajı Göster
Eski 05-05-2007, 07:40   #25
mufi
Guest

Alıntı:
selimlee tafarından gönderildi
arkadaşımız çok iyi bilgilendirmiş teşekkürler.bende yaptığım bir yemlemeden bahsetmek istiyorum.belki sizde dnerseniz çok iyi sonuç alabilirsiniz.ince kadın çorplarını hepimiz biliriz.13 15 cm .boylarında kesin.bir ucunu düğümleyip kapatın.küçük kese görüntüsü olan çorabın içine başta sardalya olmak üzere (bu benim görüşüm)sardalye yi ezerek içine sıkşık olarak koyun ve ağırlık yapsın diye ceviz kdar bir taşı içine koyduktan sonra diğer ucunuda bağlayıp kapatın.yumruk büyüklüğünde olan bu yem toplarını (14 15 kadar olursa daha iyi olur)avlağınıza atın.yengeç v.s. çorapları yırtmazsa ve gelen balıkta o yem topunu yiyemiyeceğine göre iyice kuduracak ve sizin attığınız oltanın yemine hemen atlayacaktır.Valla bugün aklıma geldi. Daha hiç denemedim. c.tesi akşamdan balıklıova tarafına gidecem.Umarım işe yarar ya sizce.
Selim kardeş yanlız bahse konu çorap naylondur ve sentetik tir denizde yıllarca kalır atık olur. onun yerine şimdilerde yeni bir icat var eriyen torbalar onları kullanmak lazım suda eriyip gidiyor denizede zararı olmuyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla