Yalnız Mesajı Göster
Eski 11-03-2008, 14:05   #1
balıkcı omer
Tayfa

Varsayılan herkes tuttuğunu ben tutamadığımı anlatayım

merhaba arkadaşlar bundan iki sene önce her hafta sonu olduğu gibi balığa gitme kararı aldık arkadaşla sene 2006 eylül ayı cumartesi akşamdan tüm hazırlıklar yapılmış hava çok güzel saat 20,00,de çakmak barajına arkadaşın kia kamyoneti ile gittik otluk tabir ettiğimiz sazanın yaylım yaptığı bölgeye yerleştik herşey tamam bayağı iri balık tutma hevesi ile ayçiçeği küspesi kancalar mısır takılı bir kaçda dip oltası attık birer tanede mantarlı kancalarda solucan takılı sizlerinde bildiği gibi japon kırması tutmak için suya attık aradan yarım saat sonra hava bir bozdu rüzgar bir sağdan bir soldan esiyorki sormayın akabinde yağmur başladı rüzgar kesti fakat yağmur devam ediyordu tabi ben yağmur yağmasına seviniyordum çünki yağan yağmur dışarıdan gelen sesleri keser sazanın daha iyi yaylım yapmasını sağlayacağını umut ediyordum saatler geçiyor zil sesi gelmiyordu oltalardan ama daha sabaha çok vardı umudumu hiç yitimeden bekliyorduk baktık yağmurluklar yetersiz kalıyor arkadaşın kamyonetinden bırandayı aldık hemen bir yarım çadır kurduk böylece ıslanmaktan kurtulduk ha balık vurdu ha vuracak derken sabah oldu tabi ara sıra oltataki yemleri tazeleyip tekrar suya atıyoruz ne varki tık yok hava iyice açtı saat 08,00 yağmur kesti güneş o güzel yüzünü göstermeye başladı bütün malzemeleri günüşe serdik kurusun diye güzel bir kahvaltıdan sonra oturduk kırma tutmaya bari balık tutma zevkini allalım dedik o ara köyden bir cocuk geldi elinde 7,metrelik göl kamışı ile selam verdi sol tarafımıza oltasını attı bisüre bekledi balık vurmayınca oltasını suda bırakıp benim yanıma oturdu hem muhabbet ediyorduk hemde benim oltamdaki tuttuğum kırmaları çıkarıyordu birsüre sonra oltamı ona verdim balık tutup eğleniyordu saat 11,00gitme kararı aldık toparlanıyordukki cocuk cığlık atmaya başladı amca amca oltam gidiyor ne olur oltamı kurtarın diye bağırıyordu çantamdan sallama oltayı çıkardım attım ama bir türlü yetiş tiremedim henüz suda olan atarı uzun makaralı oltamı çıkardım yaklaşık 70,metre açıkta yorulupta duran balığın çekmiş olduğu kamışa doğru atmaya başladım uzun uğraşlardan sonra nihayet kamışın ucundaki misinaya kancayı taktım yavaşca çekmeye başladım cocuk bu seferde amca balığımı kaçırma diye bağırıyordu dikkatli bir şekilde çektim oy,oy,oy, ne göreyim sabaha kadar bekledik tık yok cocuğun oltasında kuzu gibi yaklaşık 3,5kg.kara sazan balık yorgunluktan kuyruğunu bile oynatamıyordu hiç risk almadan tora aldık balığı cocuk seviçden havalara uçuyordu bizim arkadaş şakadan cocuğa takıldı balık bizim olta senin diye o an yaa amca dedi bana doğru gözleri dolu her an ağlayacak gibi tabi uzat madım şakayı balığı verdim cocuğa onun yardımıyla malzemeleri taşıdık kamyonete bana sordu bende gelebilirmiyim diye tabi dedim ilk defa böyle bir balık tutma sevinci ile kamyonetin arkasına bindi elinde balıkla balığıda havada tutarak köye bıraktık onu tabi bu yaşamış olduğum cocuğun bu sevinci bütün yorgunlunumu aldı banada iyibir anı kaldı bende sizlerle paylaşmak istedim.sağlıcakla kalın.

ÖMER FARUK EREKMEKCİ 1960/SAMSUN
BALIKCILARIN EFENDİSİ

(AYIPSIZ DOST ARAYAN DOSTSUZ KALIR)
(MEVLANA)
balıkcı omer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links