Yalnız Mesajı Göster
Eski 08-03-2008, 17:37   #5
balıkcı omer
Tayfa

Varsayılan sazan hamuru

murat kardeşim yaptığın hamur pek sağlıklı değil ben sana tarif vereyim birde onu dene bakalım( beyaz hamur! 500gr.un,200gr.mısır unu,1 adet yumurta sarısı beyazını katma bir çaykaşığı vanilya bir yemek kaşığı pudra şekeri bir kabın içinde önce harmanla sonrada sonra suyunu yavaş yavaş verip kulak memesi kıvamına getir kulak mamesi kıvamına gelne kadar mutlaka yoğurmalısın kıvamı tutunca bir beze sar buzdolabında muhafaza et bu karışım kancadan kolay çıkmaz)(sarı hamur!500gr.un,250gr.mısırunu,1.adet yumurta sarısı çay kaşığının ucuyla şerbet boyası sarısından çaybardağı içinde sulandır diğer malzemeler aynı kıvamıda beyaz hamurla aynı olaki kıvamı tutturamadın kuru ise su sulu ise un katıp kıvamını tutturursun yanlız kullanılan malzemeyi azaltıp çoğolta bilirsin ayrıca vanilya ve pudra şekeri kullanmaya bilirsin tercih sana kalmış çok aşırı vanilya koyma aşırı koku balığı uzaklaştırır .bula bilirsen az kepek azda ayçiçeği küspesinin tozu koyup daha zengin karışım elde edersin ) neyaparsan yap ama mutlaka kulak memesi kıvamında olsun bunun içinde yumurtanın beyazını katma.daha fazla hamur yaparsan yumurta sayısını arttır ayrıca penir suyuda kullana bilirsin.yanlız bilmeni istediğim bir şey var ben genellikle hamuru alıştığım için göz kararı yapıyorum gittiğin yeri mutlaka yemlemelisin. anlamadığın bir şey olursa severek açıklarım diğer arkadaşlardanda hamur hakkında fikir edinirsen daha farklı karışımlar elde edersin ama kıvamı kulak memesi?rartgele kardeşim selamlar.

ÖMER FARUK EREKMEKCİ 1960/SAMSUN
BALIKCILARIN EFENDİSİ

(AYIPSIZ DOST ARAYAN DOSTSUZ KALIR)
(MEVLANA)
balıkcı omer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla