Yalnız Mesajı Göster
Eski 20-09-2011, 12:51   #7
JacKDannieL
Oltacı

JacKDannieL kullanıcısının avatarı

Alıntı:
sazancı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Reşat kardeşim tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmışsın ne diyeyim hayırlı olsun,sana tüyo veriyorum bak şimdi eski Karaaptiler köyü şimdiki Nehirkent Belediyesinin yakınlarında Sakarya nehrş kıyısında kum ocaklarının terkedilmesi sonucunda oluşmuş gölcükler var orada güzel sazanlar var tavsiye ederim yayında iyi ama sen gel sazancı ol bu yaşta sazana dön derim ben.
Tamam abi çok sağolasın. Biz iznik gölü ve kocasu yaptık.. kocasu dan 1.5 sarı aldık (şıpşıp ile... makara almamıştık ) O sarının mantarı nasıl hareket ettirdiğini görsen oof of (:

Söylediğin yeri bilmiyorum. Babamlar 15-20 senedir balığa geliyorlar Sakaryaya biliyordur elbet..

Alıntı:
ustam18 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Reşat limitlere uyda ister Sazancı ol ister Yayıncı.Avını yakalamak kadar korumak da önemlidir.sürdürülebilir balıkcılık için et için değil zevk için balık yakalamayı düstür edinmeni tavsiye ederim.balığı yakalamak ustalık,yakaladığın balığı zarar vermeden resmini çekip geri suya iade etmek Üstad lıktır.usta olmaktan çok üstad olmanı dilerim.
Avlarında gönlündeki trofeyi yakalaman dileğimle Rastgele.
(: Ben yayının etini de severim (kılçıksız, yumuşak nefis bir et) ama oltayı sallayışı beni bitiriyor be abi.... Bilmiyorum sana denk geldimi ama olayı sana anlatmak istiyorum... Sakaryada güzel bi yerimiz vardı (2 yıl olmuştur herhalde..) işte yine oraya sabah 3.30 - 4.00 gibi çıktık. 5.50 de de oltaları suya indirmiştik. Saat 12:00 'a kadar hep kefal yakalıyorduk. (bi oltayı atıyor diğerini çekiyorduk ; o derece) Sonra birden balık kesti. bende bu fırsattan istifade edip arkamızda ki tarladan meyve koparmaya gitmiştim. (Tadı nasıl diye) Babamda o arada şıpşıp için takım hazırlıyordu (msina mantar vs.) işte tam o arada babamın büyük siyah olta çok acayip çalıyordu. Olta sanki suya inecekti... Şangır şangır şangır... Babamın o anki hali çok inanılmazdı. kopardıkları atıp hemen babamın yanına koştum. Babam sazı eline almış çeviriyor çeviriyor bırakıyordu. 4-5 dk sonra balığın kafası suyun üstünde göründü. İlk defa bu kadar iyi bir balık görmüştüm. Babam balığı kenara attırdı.. Cillop gibi bir yayındı.. Deli (alay) nin vurmasından bile iyiydi açıkçası... İşte ben bu yüzden bende yayın sevgisi başladı.. Sadece 1 tane çok küçük 1 karış aynalı sazan tutmuştum (hacıömerdere) orhaniyeydi sanırım.. Balığı sladım bir daha hep israil sazanı ... O yüzden yayın ve imron (kum balığı) favorim (: ikisde çok iyi sallıyor oltayı.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with
JacKDannieL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla