Yalnız Mesajı Göster
Eski 13-07-2008, 18:31   #1
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Lightbulb Sürekli problem yaratan kepçeler :( ve yeni kepçem :)

Merhaba;
Balık marketlerde satılan alüminyum kasnaklı kepçelerden dili yanmayan var mıdır içinizde bilemiyorum. Eski kepçem, babamın evinin bodrumundan çalındığı için Geçen yıl Mordoğan'a gittiğimde (hangi marka olduğunu hatırlayamadığım) ancak görüntü icabı ile güzel görünen bir kepçeyi 15 YTL'ye satın aldım. Aynı günün gecesinde kırıldı ((((

Kepçe'siz bir balıkçı, isparoz avcısıdır mantığını benimsemiş biri olarak, kaliteli ve sağlam, yıllarca kullanabileceğim bir kepçe imal ettirdim. Bu iş için pek bir demirci tanıdığı olmayan ben uygun bir demirci buluncaya kadar epey dolaştım. Bulduğum bir demirciye de 20 YTL karşılığında öflete püflete bunu yaptırabildim.
Gayet güzel ve yıllarca kullanabileceğim sağlam bir alet ortaya çıkardık. Normalde demirciler bu şekilde uğraşmak istemedikleri şeylere iki küçük lehim atıp veriyorlar. Ancak ben bastırınca basket potası gibi sağlam birşey yaptırdım

Fikir vermesi açısından fotoğraflarını yayınlıyorum.
Kısmetse, yazlığa gittiğimde bunu bir güzel siyaha boyamayı ve kaliteli bir ağ ile donatarak uzun süre kullanmayı planlıyorum. İki sap var. Biri kısa biri uzun. Bunları da isteğe göre kullanabiliyorum.

Selamlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links