Yalnız Mesajı Göster
Eski 16-01-2007, 17:57   #13
Cullinan
Çımacı

Cullinan kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Biz buna benzer bir yöntemi çay veya kanallarda akşam ağ gerince sazlıkların arasında saklanan balıkları uyandırıp ağ gerdiğimiz bölgeye kaçırmak için uzunca bir sopanın ucuna taktığımız plastik lavabo pompalarından yaptığımız aletlerle uygulardık.
Yukarıda eğer yazdıklarıma dikkat edersen "uygulardık", olarak yazmışım.

Bu hem yapılan işin geçmiş bir zamanda yapıldığını belirtiyor ve bu işin birey olarak değilde belli birkaç kişi ile yapıldığını sanırım ifade ediyordur.

Yazdıklarımla ben 13 veya 14 sene öncesi (1993 - 1994 yılları olması lazım sanırım) yaşadığım izlenimleri yazdım. Yani o zamanlar 18-19 yaşında olduğum dönem.

O tarihlerde bu yasakmıydı onu da tabiki iyice irdelemek lazım. Ve o avlar sırasında (sadece 2 defa gittim), beni bu işi ticari olarak yapan ve balıkçılık ile profesyonel olarak uğraşan bir abim arkadaşlarıyla götürmüştü. Yani benim yanımda benden başka 2 tane daha profesyonel ve bu işten para kazanan balıkçı abilerim vardı.

Sanırım yeterince açıkladım. Yaşanan bir olaydan izlenimlerimi anlatmıştım sadece.

Ayrıca ilk mesajınızda bu konuyu bulup cevabınızı anlamadan veya anlamak istemeden şak diye yapıştırdığınız içinde sizi tebrik ederim.

Kemal
Bodrum-1975
Cullinan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla