Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-11-2010, 12:26   #7
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Smile

Alıntı:
Ranchu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Stres konusunda akvaryumlara çay eklenmesi gibi bir husus var. Başka bir sitede bir makalede okumuştum. Denedim ve tecrube ettim. Gerçekten de etkili. Ve çayın sudaki ph ı tamponlama gibi bir özelliği de varmış. ama hangi aralıkta dengeliyor o konuda bilgim yok. Ayrıca demiri bağlama gibi bir durum damevcut. Balığın renklenmesini de köstekliyor.
Çay; tein, kafein, teofilin ve antioksidanlar için doğal bir kaynaktır. İçinde bulunan mineraller nedeniyle kemik ve diş sağlığına faydalıdır. Ancak neredeyse hiç karbonhidrat, protein ve yağ içermez, Şeker ya da diğer katkılarla tatlandırılır.
[Wikipedia]

Kafein malum, Tein maddesinin sinir sistemi üzerinde rahatlatıcı bir etkisi bulunuyor. Bu yüzden çay içen insanların, daha rahat ve keyifli bir hal aldıkları psiklojik bir vakıadır. Benzer bir etkinin balıklar üzerinde etkisi olması muhtemeldir. Paylaştığınız için teşekkür ederim.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla