Yalnız Mesajı Göster
Eski 10-07-2008, 08:24   #7
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Alıntı:
wasp251 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
BU FORUMU OKUYAN TÜM ARKADAŞLARDAN YAZACAKLARIMDAN DOLAYI ÖZÜR DİLİYORUM, BU SAÇMA DİYALOGU BURADA HERKESİN ÖNÜNDE TARTIŞMAK İSTEMEZDİM AMA SAVUNMA İHTİYACI HİSSEDİYORUM.

Bak Hasan arkadaşım,
Ya senin okuma yazman yok ya da okuduklarını anlamanda bir sorun var.
Her şey ayan beyan yazıyor orada. Denizcilik haritası yazıyor mu hiç orada? "Hepsinde de en son sürüm firmware yüklüdür. Ayrıca Türkiye basemap, topoğrafik harita, tüm Türkiye harita ve ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir detaylı sokak haritaları yüklüdür" yazıyor.

Ayrıca GPS Turk firmasının dediği gibi değil olay.Buyur buradan incele:
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Harita $59.99 Kargo $19.95

Ayrıca benimle ilgili merak ettiğin şey nedir?
Ben Fatih Ersin..
Sormak istediklerini kişiselime at yazayım sana, yasadışı kaçak mal satışı yapmıyoruz burada. Ayrıca ilgilenmediğin bir konuda neden yorum yapıp, üstelik de yalancılıkla itham ediyorsun anlayamadım. İlgilenmediğin forumu okuma o zaman, hele de hiç cevap yazma.
Varsa bir problemin açık açık yaz bana.
Buradan de cevap yazma, adresim wasp251@gmail.com

OKUYAN ARKADAŞLARDAN TEKRAR ÖZÜR DİLİYORUM.
Okuduklarımı anlamamda bir sorun olduğunu düşünmüyorum, dediğim gibi reklam verdiğin forum bir denizcilik ve amatör balıkçılık forumu. 'Tüm Türkiye Haritaları' dediğin zaman pek çok şeyi kapsıyormuş gibi bir düşünce oluşuyor kusura bakmayınız, okuduğunu anlamamakla ilgili değil, yazılmayanları merak etme ile ilgili bir durum bu. Ayrıca Ebay'den koymuş olduğun linkteki gibi harita paketlerinde sadece cd içerisinde yazılım satın alıyorsun (bilgin olsun diye aktarıyorum bunları size, ben yaklaşık 1 aydır araştırıyorum) içerisinden SD kart çıkmıyor. Satmış olduğun cihazlara dışarıdan SD kart alabiliyorsun, ancak bu SD kartları bir 'unlock code' ile açtırman gerekiyor. Bunuda magellanın global sitesinden yapmanı istiyor, bu code olmadan haritaları hiç bir şekilde yükleyemiyorsun. Yükleyemediğin içinde haritaları kullanamıyorsun. Ben pek çok kez hem magellan global sitesinde ki hemde Türkiye distribütörü olan gpsturk firmasından kişilerle görüştüm, harita yükleme olayı malesef öyle dediğin kadar kolay değil. Ayrı ca ben sizi yalancılıkla ya da dolancılıkla hatta ve hatta kaçakçılıkla itham etmedim etmemde. Sadece forumlarımız bünyesinde insanlarımız haliyle denizcilik ve amatör balıkçılık forumu olduğumuz için bu konularla ilgili cihazlarla ilgileniyor. Sizin yazınızda da her harita yüklüymüş gibi yazdığınızdan dolayı ben konu ile ilginenen arkadaşları uyarmak, harita yüklemenin (denizcilik haritası) bu kadar kolay olmadığını, benim halen uğraştığımı bildirmek amacıyla yazmıştım. Eğer siz yazınıda bu cihazlarda denizcilik haritasının yüklü olmadığını ve yüklemenin bedellerini yazmış olsaydınız ben zaten bu şekilde bir yazı yazmazdım. Saygılar.

hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla