Yalnız Mesajı Göster
Eski 01-02-2008, 09:12   #2
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Ek Bilgi.....

Sevgili Arkadaşlar,üye olduktan sonra gayet güzel bir yükleme hızı ile fotoğraflarını buraya üçer üçer kopyalıyabiliyoruz....Daha sonra hangi fotoğrafımızı seçersek altında yer alan ''Direckt Link'' yazan yerdeki kodu kopyalar ve sitemize yapıştırır isek sonuç aşağıdaki gibi olacaktır...Bir tane örnek ben yaptım ve oluyor...

Not: 1-Yalnız bahse konu siteye fotoğraflarımızı kopyalar iken mutlaka resimlerimizi devasa boyutta olabilecek olan orjinal şekli ile değil de
onları biraz küçültüp buraya koplayalamakta yarar var....Hem fazla yer kaplamaz...Hem de aynen diğer resim depolama sitelerinde de karşılaştığımız sorunlar ile karşılaşmamız oluruz..Şöyleki , diyelim fotoğraf makinamızın ayarı farz edelim 2816x2112 veya 1024x768 e ayarlı olduğunu düşünelim...Şimdi böyle devasa boyutta çekilmiş bir fotoğrafı hangi fotoğrafa depolama sitesine yükler isek yükliyelim ve oradan link verdiğimizde tabiki bu sitede fotoğraf açılınca da devasa boyutta olacaktır...Bunun böyle olduğunu da sık sık yeni üye arkadaşların yüklediği fotoğraflardan anlıyoruz...Ben bunu engellemek için ilk önce makul bir ölçü olan 750x563 e düşürüyorum..Ve o şekilde yüklediğim bir fotoğrafın ''dierkt linkini'' buraya kopyaladığımız da netice bu oluyor.....

Not: 2 - Bahse konu bu siteye de video yükliyebiliyoruz..Ama yükleme kapasitesi youtube ye göre daha küçük...5 dakika ve 100 mb ile sınırlı...Youtube 10 dakikaya kadar müsade ediyor...

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 01-02-2008 " tarihinde saat 09:14 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir.... Neden: ek bilgi
ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla