Yalnız Mesajı Göster
Eski 08-07-2008, 12:43   #6
hasanova
Tayfa

hasanova kullanıcısının avatarı

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selam Hasan,
video için teşekkürler,izledim ancak benim bu takım hakkında görüşlerim biraz farklı olacak.Tekneden av yapanlar için derin sularda yakalanan balıkların geliş mesafelerinin uzun ve boylarının büyük oluşundan dolayı misina kendi ekseninde habire dönüp gam yapacaktır,işte bu nedenle bu ve buna benzer çözümler üretilmiştir,aynen arkadaşın söylediği gibi.Ancak bedendeki boncukların vazifesi ses çıkartmak değildir.Dış taraflarda kalanlar stopperlik yaparken ortadaki boncuk ise kolçağın kendi ekseninde dönmesini sağlayacaktır.Dibe yatan ya da askıda duran hiç bir takımda bu boncuklar asla birbirine çarpıp ses çıkartamıyacaktır. Hele hele dibin çamurlu,akıntılı vs. vs yapısını düşünürsek bu hiç bir zaman gerçekleşmeyecektir.Kolçakların bu kadar uzun tutulması takılan yeme göre (anti hidrodinamik yapısı) bedene takılma riskini arttıracaktır.Son olarakta koku yayıcı olarak kullanılacak olan makrome ya da buna benzer malzemelerde,koku kendisini çok uzun bir zaman muhafaza edemeyecektir.Bunun yerine delikler açılmış ince ilaç tüpünün içine koyacağınız mazmozluk kütleler çok daha uzun bir süre kokusunu suya karıştırmaya devam edecektir,sevgilerimle
Teşekkürler Erol abi, bana da boncukların birbirine çarparak ses çıkarması ve bunun balıkları cezbettiğini söylemesi ters geldiği için sizlere sordum cevabımı da aldım sayende

O zaman abi dediğin şu mudur? ; bu şekilde kendi etrafında bağımsızca dönebilicek bir düzenek sağlıklı ancak konulan boncuklar yerine 3 lü bir fırdöndü (üst,alt ve yan) de aynı işi görebilir. Ayrıca dediğin gibi koku içinde daha çok dayanacak şekilde delikli bir tüp ya da ilaç kutusu. Peki abi bazı takımlarda fosforlu şeyler kullanılıyor dip için bunun bir faydası varmıdır balığa daha cazip gelmesi yönünde ? (dip balıkları için soruyorum)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
hasanova Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla