Yalnız Mesajı Göster
Eski 03-06-2007, 19:47   #3
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Nevzat kardeşim, doğruyu ifade etmek gerekirse elimde eskiden aldığım ve işimide gayet iyi gören bir eski fotoğraf makiman olduğu halde; Sırf bu yüzden tutup bende bir tane digital fotoğraf makinası aldım.

Aldığım fotoğraf makinası NIKON marka...Gayet güzel ve oldukçada işimi görüyor. Üstelik bütçene göre de L-3,L-2,L-1 vs... gibi modelleride var.Sevgili dostum , blmeni siterim ki; iş fotoğraf makinası almak ile bitmiyor.Birde bunları film haline getirip ör. ''www.youtube.com'' gibi bir video paylaşım sitesine de yüklemen gerekiyor.

Ayrıca, bütün bu işler için de birazcık teknik bilgi alman de gerekebilir..Şöyle ki, Bilindiği üzere youtube'ye film yüklemeden önce bunu ''Moviemaker'' da işlemen gerekiyor...Yalnız bu işlemi yaparkende, ''Moviemaker'' in, senin yaptığın çekimleri tanıması lazım...

Mesela, benim satın aldığım NİKON L-2 marka makina bir kayıt tercihi olarak,bütün yaptığım çekimleri ''MOV'' denilen tarzda kaydediyor...Dolayısı ile kahretsin bu tür uzantıları da ancak ve ancak ''quiktime'' programı açabiliyor ve gösterebiliyor...Yani, her bilgisayarda hemen hemen mutlaka yüklü olan ve hepimizin de gerek müzik dinlediği ve gerekse film seyrettiği ''Windovs media player'' açıp yürütemiyormuş...

Bu defa da, öyle bir durumla karşılaştığımızda ''çekilen videonun formatlanması'' işi karşımıza çıkıyor...İşte bunun içinde bir ''Video converter'' programına ihtiyacın olabilir.....Böyle bir program sayesinde satın aldığın digital fotoğraf makinasının yaptığı kendine özel formatı; istediğin format ile değiştirme şansın oluyor...

Fotoğraf makınası satın alırken İşte bütün bunları da aklında tutmak gerektiğini
hatırlatmak isterim...

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla