Yalnız Mesajı Göster
Eski 17-01-2007, 08:21   #7
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi
Doğancım,senin bu araştırmacı ruhuna bayılıyorum.Fikir güzelde malzeme gene açıkta kalıyor sonuçta,bunun yerine benim yıllardır kullandığım ve herkesin bazuka diye alay ettiği piyasada proje tüpü olarak geçen teleskopik korucuyu tavsiye ederim,kamışları içine koyduğunuzda ne suya ne de güneşe maruz kalır,sevgilerimle
erol abi haklısın...amacı kamışları muhafaza etmek olarak düşünürsek bencede kullanışlı değil...hele senin gibi gediz dışında karadan asla diyenler için kullanılabilirliği çok az olan bi malzeme...ancak; eğer balığa bi kaç kamış birden götürüyorsanız ve arabayı mesafeli bi yerlerde bırakmışsanız, kamışları ya kutularıyla taşıyacaksınız yada buna benzer bi malzeme kullanabilirsiniz...diğer bi başlıkta verdiğim lure muhafaza kutularıyla kullanıldığında çok faydalı olabilir... bi de sanırım proje tüplerine kamışlara makineler bağlıyken sığmayacaktır... bu malzeme kamışları hazır haldeyken taşınabilirliğini kolaylaştırmak için düşünülmüş sanırım...

aslında nette "fishing" yazıp yanınada yine ingilizce bi kelime koyduğunuzda çok farklı ve enteresan malzemelerle karşılaşılabiliyor...aslında daha bi çok malzeme var...araştırmacı derken bazen ne kadar uğraşsamda bulamıyorum...ör: 90 lı yıllarda amerikada yayınlanan field & stream adında bi avcılık dergisine üyeydim yaklaşık 3 yıl boyunca da dergiler postayla taaa oralardan geliyordu... o derginin sayılarından birinde sizin "lure kurtarıcısı" na benzeyen ancak amacı lurenin takılmasını önlemek olan bi yeknik vardı...derginin sayıları artık bende değiller...uzun süredir o tekniği sistemi aparatı artık adı herneyse arıyorum ama bulamıyorum...ha bu bişey değil ama hergün aynı konuyu aramak sıkıcı olmaya başladı...işte bunları ararkende arada böyle ürünlerle karşılaşıyoırum...eğer yazdığım sistemi aparatı bilen varsa beni kurtaracak walla...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla