Yalnız Mesajı Göster
Eski 13-08-2009, 23:49   #4
bekir arslan
Oltacı

merhaba erdoğan daha bu sabah avdan döndüm.istanbulda aynalı sazan bulman çok zor bazı yerlerde var fakat israil sazanı aynalı sazanın yemi yemesine fırsat vermediği için yakalamak zorlaşıyor.eğer sıfırdan başlıyosan sana temel kuralları kısaca anlatayım.tabi daha sonra işin inceliklerini yavaş yavaş kavrarsın. önce avlanacağın bölgeyi arpa mısır küspesi ve yemcilerde bulabileceğin kuzu küspesi ile yemlemelisin yemlemeden birkaç saat sonra yay diye tabir edilen takıma tek iğne bağlamalısın (bu tek iğne çok önemli) yaya un mısır küspesi yumurta ile karışım yaptığın hamurdan sıkıp yayın altındaki tek iğneyede sert olmamak şartı ile mısır takmalısın.diğer sazan türleri mısırı biraz sevmesede aynalı sazan asla hayır demez .birde deneyimlerimle keşfettiğim şey aynalı sazan ayçiçeği küspesini daha çok seviyor ama bulmak biraz zor tabi.eğer büyük sazan yakalamak istiyosan kendinden fedakarlık yapaıp gece avlanacaksın iyi bir yemleme sağlam kamış sağlam bir makine ve 40 lık misina şart.ve en önemlisi iyi bir avlak ve sessssizlik.şimdilik bukadar .ha buarada dün gerçekten müthiş aynalı sazanlar tuttum bir gölet buldum ama kimseye söyleme niyetinde değilim burda yazarsam yamyam tırıvırıcılar orayıda mahveder.gölde sadece aynalı sazan ve sarı sazan var.
çankırılı
bekir arslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla