Yalnız Mesajı Göster
Eski 26-09-2006, 23:12   #20
zapatistatr
Oltacı

zapatistatr kullanıcısının avatarı

Varsayılan şamandıranın dönüşünü unutamıyorum.

1999 yılı ağustos ayında güllük körfezinde kıyıkışla köyü gök liman mevkiine balığa gittik.arkadaşla ben bizim lehen dediğimiz 180 boyunda 90 cm genişliğinde bir tekne ile gök limana açıldık.gök liman kesinlikle dalga tutmayan 25 m derinliğe sahip ve balık çifliklerinin olduğu bir yer. saat 21 sıraları suya açıldık. birkaç parça çupra aldıktan sonra balık kesti. yem olarak o saate kadar boru kurdu kullanıyorduk. oltalarımıza madyayı takıp beklemeye başladık. benim attığım takozlardan biri arka tarafıma düştü.yaklaşık 1 saat kadar sonra takoz teknenin içinde resmen parende attı. oltayı elime almamla misinanın tabiri caizse kemiğe oturması bir oldu.hemen takozu arkadaşa verdim ve misinayı sağarak çekmeye başladım.bu arada balık tesislerin koyduğu şamandıraya doğru hamle yaptı. misinayı çekmez oldum.hemen arkadaşa çapayı toplamasını söyledim şamandıraya doğru ilerlemeye başladık .bir yandanda oltayı yokluyodum, balık halen daha ordaydı.şamandıraya iyice yakınladığımızda bizim lehenden büyük şamandıranın girdap yaparak döndüğünü gördüm şamandıranın çeresinde misinayı kurtarırız umuduyla bir tur attık ve kaçınılmaz sonu yaşadık misina boşa çıktı. bizim balık kaçmıştı.arkadaşla halen daha o balığın iriliği konusunda konuşup iç geçiririz.geçtiğimiz hafta sonuda gök limandaydım yine içimde aynı ümitle ...