Yalnız Mesajı Göster
Eski 20-02-2007, 18:37   #1
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

Varsayılan tekneden ilk avım

''Tekneyi almıştım almasınada fırsat bekliyordum denize çıkmak için'' diye düşünürken,ceyhandaki bacanağım cuma günü aradı ''pazar günü dörtyola gideceğim gelirmisin'' diye sormasına fırsat vermeden valizimizi hazırladım bile.Hanım bu işe biraz kızsada onu ikna etmem zor olmadı nede olsa kayın validem dörtyolda oturuyordu.biz cumadan yola çıktık. sabah yem için balıkçıları dolaşırken tezgahlarada bakıp mevsim balıklarını da inceledim.genelde
hep çiflik balıkları vardı. sabah 8 gibi barınaktaydım tekneyi kolçaklı olduğu için zorda olsa çalıştırdım. ama tek başıma denize çıkmakta beni endişelendiriyordu.hiç bir balık merası falanda bildiğim yok, tarif üzerine taş arıyorum. 9 kulaçta rölantide dibi tarıyarak dolaşıyorum, ancak yok...11 kulaç yok... 15 kulaçta ilk çupramı aldım. ardından kuma geldim ve hemen bir gümüş yapıştı oltama. bu arada saat 13:00 olmuştu. 21 kulaçta ilk mercanımı aldım. tam umutlandım ve kerteriz almayı düşünüyordum. birdaha tıklamadı bile.saat 16 ya kadar tekvuruş bile olmadan dolaştım. 30 kulaç derken tekrar çupra çektim ve 3çupra daha, ardından 3 tane de mercan.karidesim azkaldığı için çift köstekli takımın tek iğnesine yem takıyorum.ve nihayetinde yem bitti saatt geç olduğu için dönüş yolunu tuttum.yarında bacanakla çıkacaktım nasılsa.avda kullandığım takım çift köstekli takım.olta 0.40,beden 0,35, köstek 0,30, iğne 4 numara çelik mustat.
not:kameranın pili bittiği için fotolar yarım kaldı.artık balıkları yerken fotolarını çekerim...kısmet olursa bu haftasonu yine gideceğiz.

Adana-Hatay-Düziçi

Bu mesaj en son " 03-04-2007 " tarihinde saat 12:28 itibariyle HALDUN YALIMLI tarafından düzenlenmiştir....
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links