Yalnız Mesajı Göster
Eski 01-11-2007, 13:05   #8
dİpaVcısı
Oltacı

dİpaVcısı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Tacettin kardeşim ben eski bir balıkçı olarak sana tavsiyem makina değil.kamış değil..
olamazda.. zira o kadar çok marka ve model varki hangisini söylesem..
bu yüzden ben kardeşlerimize marka/model tavsiyesinde bulunmam..
sadece sistem belirtirim...
sahilden long cast/uzun kafalı 60 lık mak.ve surf kamış 390/420 tavsiye ederim 100/200 gr.
tekneden el misinası tavsiye ederim yada 2,m /2,5 m+2 parçalı içi dolu 100/150 lik kamış ve derin+ dar kafalı makina yani çok misina alsın..
olay bence budur kardeşim iyi makina iyi paradır..
bence sahillerimizde 50 ytl lik takımlada aynı balıgı tutarsın. 200 ytl lik takımlada..

Muvaffak Abi

Yazdıklarınıza katılmamak elde değil ,tecrübenizi konuşturmuşsunuz.ben 3,90 ve 4,20 kamış mevcut makina almadan önce kamışını almıştım bu kamışlar sörf tipi.3,90 elegance var onu hali hazırda DAM markalı makinamla kullanıyorum.

Size bi ölçüde katıldığım ve bi ölçüde de katılmadığım (iyi makina iyi para ) sözü elbette çok extrem makinalar ,profosyonel makinalar için doğru 1000 ytl ye 2000 ytl de var titanyum gövde vs.vs.

Ama ben şunu görüyorum.türkiyede bu sektörün içinde hak etmiyecek makinalara birsürü paralar istiyolar malı değerinin üstünde satıyorlar.Size kendimen örnek verdim 20 y tl ye aldığım makinanın kalitesini 5 yada 6 katı para vererek aldığım makinada bulamıyorum.Yani düşününce bana saçma geliyo .eski makinalarda ki sağlamlık yok şimdiki çoğu makinalarda .

İstoça gittim bikaç bazı firmalar kendi markalarını yaptırmış,mesela bazıları x markanın distribütörü o markada kar marjı o kadar çok ki size o markayı empoze etmeye çalışıyolar. ben buna karşıyım.
Elbette ki ürün ederine satılmalı,hak ettiği fiyata bende bütceme göre bu durumda seçer alırım.

Benim bu konuda ki bilgim sizler kadar olamaz elbette kendimce gözlemliyorum,sitelerde ookuyorum sizlerden birşeyler öğrenmeye çalışıyorum.

Benim marka talebime yada ürün cavap verirseniz sevinirim,çünkü kalite ürünleri satan insanlar hakkettiği fiyata her zaman kazansın.

Örneğin;
Benim ABBATE alıcak param yok bütceme uygun değil ama ben biliyorum ki eşimin, dostumun , arkadaşlarımın, abilerimin sayesinde (sizler ) x firma abbate kadar markalı değil fakat kalite işçilik harika ve daha uygun yani paramı markaya yatırmıyorum ve de gerçek ihtiyecı olan üreticiye gidiyo.ABBATE giymek isteyen zaten alıp giyiyor.

Umarım başınızı şişirmemişimdir.

SAYGILARIMLA..

Tacettin Belkeseli İstanbul/Maltepe 1976/0 Rh+
dİpaVcısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla