Yalnız Mesajı Göster
Eski 20-06-2007, 08:02   #14
araştırıcı
Miço

Alıntı:
kartallı tafarından gönderildi
misina hangi amaçla kullanıldı?beden yapımında ve direk olarak el oltası olarak kullanıldı ayrıca dişli balık için şamandıralı oltadada kullandım gayette memnunum...deniz tatlı su? tabiki deniz fakat çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bu misinayı tatlı sudada kullanabilirsiniz.çok esnek vede yumuşak bir misina alınca göreceksiniz...yaklaşık bir aydır kullanıyorum...çapari bedeni yaptım ve istediğim gibi abanıyorum ağır kurşunla banamısın demiyor...nerden alınacağı konusunda bir bilgim yok fakat benim malzemecimde var...zaten ben 0.18 mm bir misina aldım ve çekeri 6.95 kg. 0.20_ 0.25 yada 0.30 ne çeker siz tahmin edin...zaten malzemecimde serdar bu misina diğer malları rafa kaldırır dedi yakında ve bencede çok doğru söylüyor...sizde temin edebilirseniz bana hak verirsiniz...ayrıca bu misinayı at çek için makaranızada gönül rahatlığıyla sarabilirsiniz rapala yada meps kullanımında...belirtmiştim ama tekrar belirtmekte fayda var 100 m. sarılı makara fiyatı 3 ytl.ayrıca jumbo160 (ali abim) kendisi 1.90 boy 110 kg ağırlığında misinayı test ederkenserçe parmağını baya bir derin kesti yinede koparamadı...saygılar
Serdar Bey:
Yukarıdaki sorularımda amacım: kullandığınız misinayı mininize etmek yada kötülemek değil, kendim ve diğer arkadaşların av metoduna uygun olup olmayacağını belirlemektir.
Başka bir amaç yada maksat gözetilmemiştir.
İskenderundan Yumurtalık' a...
araştırıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla