Yalnız Mesajı Göster
Eski 23-08-2008, 23:47   #14
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Talking Birileri birşeyler hazırlıyor işte..!

Alıntı:
ADNAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yusuf abi emeğine sağlık harikasın, bu kadar ayrıntının içinde orta okul, 10 sene sonrada lise mezunu ve üniversite mezunları balık avlıyabilecekler derseler hiç şaşırmam , 3 tarafımız denızlerle çevrili bu durumlara düşüyoruz ,elimizde metre ile balık avlıyacağız ... sevgi ve saygılarımla zaten yavru balık yavrudur, o zaman ben aç kaldım desenız ya 8 -10 cam isparozları hep geriye mı atacağım ...sevgi saygılarımla
Çok haklısın Adnan; birileri masa başında bir sirküler hazırlıyor Ankara da. Ama gel gör ki; hazırlayanla uygulayanlar arasında bir diyalog olmadığı gün gibi açık..!
Benzer bir anımı anlatayım;
Çakalburnu Levent Marina ilk yapılırken; projeleri uygulayacak mühendislere ve Limanlar İnşaatlarını yapan yetkililere bu marinanın kuzey rüzgarına açık olduğunu, mutlaka kuzey rüzgarını kapamak için tersane tarafındaki kolun uzatılması gerektiğini , tekne barınmasından çok; tuzağa benzediğini söyledik ama inandıramadık yetkilileri. Marina yapıldı ama ilk 2 yılda anladılar ki burada tekne barınamaz...
Ankara'dan yeni dahiyane planlar geldi.. Rüzgar ve dalgayı kesmek için yüzer pantonlar yaptılar İlk sıkı fırtınada milyarlar harcanan pantonlar dağıldı teknelere büyük zararlar verdi
Ankara'da masa başında İzmir Levent marinayı çizen zatlar;ertesi yıl hidayete erip doğruyu yapmaya karar verip önce yerinde bir tetkik yaptılar ve tersane ( yani vapur iskelesi)tarafındaki kolu uzatmaya karar verdiler
Bu sirkülerleri yaza yaza hidayete erip; sonuçta doğru bir sirküler yazacaklardır diye umud ediyorum Adnan
Neyse bize düşen eğri de olsa , büğrü de olsa mevcudu iyi okuyup uygulamak