Yalnız Mesajı Göster
Eski 06-04-2006, 04:55   #23
erol hoca
Çımacı

erol hoca kullanıcısının avatarı

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi
Sayın hocam,

Ben 5-6 yıldır balık avcılığını yaparım amatör olarak. Sizin "trofe" olarak adlandırdığınız basamağa gelmeyi inanın hiç istemem (istesem de sanırım gelemem...) Serkan kardeşimin dediği gibi av kanallarında izlediğimiz görüntüler beni hep hayrete düşürür. Acırım o tutulup da bırakılan balıklara (pardon balıklara değil, tutanlara... )

Kısacası sayın hocam, balık olmasa bile, balık muhabbeti ederek zevk alan benim gibi kişiler, balığı yakaladıktan sonra zor bırakır gibi geliyor bana...

Siz ne dersiniz?

Saygılarımla....
Geliiiiirsin. İçinde vicdan taşıyan her insan, bu işi zevkle yapan herkes bir gün doyuma ulaşacaktır.
Milli Parklar Başmühendisliğinin 2000 yılında başlatığı kurslarda görev aldım. Bu kurslar Amasyanın tüm ilçeleri ve Tokat ilçelerinde gerçekleşti. Hepsindede bizzat görev aldım. Toplam 30 saatlik kursun 9 saati benimdi ve avcılarla bolca muhabbet ve tartışma yapma fırsatım oldu. Her yaş ve meslekten öğrencilerim oldu. Yeni başlayanların davranışları ile yaşlılarınki inan çok farklıydı. Öylesine kendilerini kaptırmışlardıki artık tüm av zamanlarını korumaya ayırmışlar. Kaçak yada usulsüz avlananların peşine düşmüşlerdi. Bu uğurda kurşun yiyen insanlar tanıdım. (Merzifon Avcılar ve atılar derneği başk.)
Sende ilk başladığın zamanla şimdiki davranışlarını karşılaştırırsan bayağa bir fark olduğunu göreceksin. Tatlı su avcısıysan hamsi büyüklüğündeki sazanları usulca iğneden kurtarıp bırakmıyormusun. Dimi ...
Ayrıca bende hafta boyu balığa gitme sevdasıyla yanıp tutuşuyorum. ama burada vakit geçirmekte en az o kadar heyecan veriyor.

Erol Işıtır
1966/Çorum
erol hoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla