Yalnız Mesajı Göster
Eski 01-04-2010, 11:31   #14
Necati ARAT
Kaptan

Alıntı:
Kamil ESEN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar eğer av yaptığınız tekneler ticari plakalı tekne ise amatör belge yerine sarı belge zorunluluğu var.Özel teknelerde ise belge alma zorunluluğu yok.Ama karşınızdakine denizde yada deniz kenarındaki dağ başında bazen bunu anlatmak zor olabiliyor.Mesela ben baraj da bu belgeyi isteyen jandarmaya zorunlu değil dedim.Karakol komutanı istiyor dedi. Anlat şimdi bu adama..Belgelerimizi gösterdik gitti.Bence alın belgenizi kafanız rahat olsun
Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aslında bu düşünce sistemi yanlış Kamil hocam.
Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Yani yasada neyse o olmalı. Ben olsam üşenmez gider karakol komutanına durumu izah ederim. Belge zorunlu değil, zorunlu olmayan şeyi sormaları saçmalık. Herkes görev ve sorumluluklarını bilmeli, ona göre hareket etmeli. Orada denetim yapılıyorsa o jandarma, yasayı kuralları, tebliğleri bizden iyi bilmeli.

Hem amatör balıkçı belgesi alınırken bir sınav, bir şart veya koşul aranmıyor ki. TC vatandaşı olan herkes alabiliyor, yanımızda ikametgah belgemizi taşıyalım, nufusumuzu taşıyalım aynı şey ona bakarsanız.

Eğer gerçekten amatör balıkçılık belgesi birşeyler ifade ederse. Yani alırken bir sınava tabi tutulursa insanlar, yada sınavsız olarak çevre bilinci, doğayı koruma gibi konularda belirli bir süre ders alındıktan sonra bu belge verilse sertifika gibi o zaman bir anlamı olur ve zorunluluğu olmalı, yanımızda mutlaka bulundurmalıyız diyebiliriz.

Alıntı:
Ben üstüme düşeni yapıp gelen kişiye açıklamamı yaptım ve sirkülerdeki yerinide gösterdim.Burda konuşmakla orda olayları yaşamak çok farklı
Alıntı:
Neyin olup olmaması gerektiğini bende biliyorum ama pratik le teori her zaman tutmuyor kardeşim.İnşallah sana dağ başında böyle birşey denk gelmez ama denk gelirse senin de benim kadar çaba gösterebilmen ümidiyle sevgiler...

Kamil Abim Taygun Kardeşim..

Bu konu iki türlü hani varya "iki ucu .... değnek" hikayesi bunun gibi ..

Taygun sen tebliğden bahsediyorsun ..
Kamil abim yaşanmışlardan..

Bence de tebliğler önemlidir tabiiki ama yaşanmışlarıda bir kenara atmak doğru değil..

Tamam hakkımızın arkasında duralım ancak bu belgeyi alalım bulunduralım.. bize yakışacaktır..

Hem tebliğlerde
"Tebliğ ile getirilen yasak, sınırlama ve
sorumluluklara uymak şartıyla"
. Diye bir ibare var bu ibareye göre yazan yazar laf anlatamazsınız..

Misal olta sayınıza bakar ..
Çantanızı didik didik arar..
Oltadaki iğne sayınıza varana kadar inceler veeeeeee
sonunda kesinlikle bir açık bulur ve itirazınızda bir daha suçlu hale dönersiniz.. Yanında işiteceğiniz bir dolu hakarette cabası ..

Şimdi soralım kendi kendimize ..
Hangimiz TEBLİĞLERE göre 4-4 lük av yapıyor ve tebliğlere uyuyoruz????

O zaman konuyu büyütmeye gerek yok..
Bu ve buna benzer olaylarla karşılaşmamak ümidi ile ..
Amatör avcılığa uygun av yapmamız dileklerimle ..
Kalın sağlıcakla ....

Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla