Yalnız Mesajı Göster
Eski 09-02-2006, 07:34   #5
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Alıntı:
rüzgar2 tafarından gönderildi
Bak ciddi bir konu açtım yine olmadı...Selim abi bile yazmıyor..Aslında bu benim merak ettiğim bir konuydu...

Peki Sami yazalım ilk önce balık tutmak istiyorsan bir kursa tabi tutuluyorsun bu kurstan sonra imtağan 60 sorunun 45 bilmen gerek bu 60 soru 5 sayfa her sayfada 12 soru bu 12 sorudan 7 si yanlış ötekiler doğru olursa gene işe yaramıyor yani seneye gene imtağana girmen gerek,kanunları anlatırsam sabaha kadar yazmam gerek bir örnekle buna yanıt vereyim belgeyi alınca bu belgeyle her hangi bir yerde balık tutamazsın genede ya bir balıkcı derneğine üye olacaksın yada senelik,aylık, haftalık yada günlük avlanmak istediğin yerin bir belgesi gerek yoksa(kanun bu)eyer devlete ait bir suda avlanıyorsan bu ruhsatsız avlanıyor dan yargılanırsın eyer su şahıslara aitse hırsızlıktan yargılanırsın balıkları öpme olayını bende görüyorum ama ne anlama geldiğini hiç merak etmedim(sende ne kadar meraklısın be Sami) geri salma olayına gelince şayet tuttuğun balık kanunlarda olan büyüklükte değilse bu balığı salman gerek örnek turna 50 cm den aşağıya salman gerek yada o gün iki tane turna,yayın,alabalık,sudak ve sazan tuttun üçüncüyü tutamazsın(bunlardan her birinden iki tane değil toplam iki tane)konturolü polis yada bu görevi üstlenmiş olan kimseler yapıyor bu kişiler dernekler tarafından belirleniyor umarım merak ettiklerine cevap verebilmişimdir daha merak ettiğin varsa yaz cevaplıyayım.

Bu mesaj en son " 09-02-2006 " tarihinde saat 16:54 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla