Yalnız Mesajı Göster
Eski 30-05-2011, 07:35   #1
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Varsayılan Mekanda ve balıkda değişim yok

Arkadaşlar herkese hayırlı ve bereketli bir hafta diliyorum.

Geçetiğimiz hafta av yaptığımız Aşiyan sahiline bu haftada aynı kadro ile (amca oğlu Murat ve ben) pazar sabah saat 05:30 da varış yaptık. Geçen haftaya göre daha kalabalık bir ortam vardı ama balıkta hiç azalma yoktu. Murat hemen 0.15 beden 0.10 köstek beyaz iğne beyaz simli ve 50 gr. kurşunlu çapariyi takarak at çeke başladı. Ben ise kafaya sarıkanat veya kısmette varsa bir lüfer almayı takmış olduğumdan gözüm istavriti görmüyordu. Hemen rapalamı hazırlayarak Mezarlığın önünden 180 gr. kurşunla at çek yapmaya başladım. Bu bölgede yaklaşık su derinliği tahminime göre 60 - 70 m. civarında (ortalama 100 m. atış mesafesinde). Bir çok dememe yapmama ve kol kaslarımı oldukça zorlamama rağmen iri boy bir istavritten başka rapalaya atlayan olmadı. Tam bu sırada Murat telefon etti ve abi neredesin balığı kaçırıyorsun hadi gel diye çağrı yaptı. Bende sevdamı bir sonraki haftaya tehir ederek Muratın yanına geldiğimde Muratın işi yarıladığını gördüm. 10 -15 atışta boş iğne hiç olmamış. Bende çapariyi açtım ve çalışmaya başladım. Saat 09:00 da sonlandırdığımız avımızı 10 kg. lik kovamızın 4/3 ünü doldurarak tamamladık. Tartmadık ama yine 6-7 kg. civarında avlamışızdır.
Yanlız geçen hafat pişirme görüntülerinide yayınlayacağımı söylemiş olmama rağmen bu hafta balıkları akrabalara bıraktığım için bu görüntüyüde haftaya bırakıyorum.

Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links